پیشبینی افزایش دستمزد و مزایا در آمریکا

پیشبینی افزایش دستمزد و مزایا در آمریکا

انتظار می رود جروم پاول و سیاست گذاران دیگر فدرال رزرو نخستین افزایش نرخ بهره خود در سال ۲۰۲۲ را اعلام و راه را برای حرکت در ماه مارس هموار کنند چونکه بانک مرکزی ایالات متحده تلاش می کند تورم داغ را مهار کند.


به گزارش پلات به نقل از بلومبرگ، بازارهای مالی در هفته آینده و زمانی که دولت داده های هزینه اشتغال سه ماهه چهارم را منتشر می کند، تعبیر دیگری در مورد تحولات تورمی ایالات متحده خواهند داشت. اقتصاددانان بعد از جهش شاخص با رکورد ۱.۳ درصدی در سه ماه گذشته افزایش قابل توجه دیگری در دستمزدها و مزایا پیشبینی می کنند.
گزارش جداگانه ای نشان داده است که رشد اقتصادی ایالات متحده در انتهای سال ۲۰۲۱ بعد از عملکرد متوسط سه ماهه سوم به علت افزایش موجودی انبارها و افزایش اندک در هزینه های مصرف کننده شتاب گرفت.
پاول و همکاران وی به منظور کنترل فشارهای قیمتی حتی در شرایطی که سویه اُمیکرون، فعالیت اقتصادی در هفته های ابتدایی سال را با مشکل مواجه کرد لغو حمایت همه گیری را تسریع کرده اند.
اقتصاددانان انتظار دارند که برنامه خرید اوراق قرضه فدرال رزرو را طبق برنامه در ماه مارس به پایان برسانند. همینطور در این جلسه نرخ ها را از نزدیک به صفر بالا برند. بعضی می گویند که افزایش تحمیلی نیم درصدی برای تقویت اعتبار بانک مرکزی برای مبارزه با تورم ضروریست.
اقتصاددانان گروه گلدمن ساکس به رهبری یان هاتزیوس در گزارش آخر هفته خود به مشتریان اخطار دادند که فدرال رزرو در هر جلسه سیاستگذاری از ماه مارس، سیاست های پولی را سخت تر خواهد نمود و این رویکرد، افراطی تر از پیشبینی بانک وال استریت است.
صندوق بین المللی پول آخرین چشم انداز خویش را درباره اخطار این سازمان منتشر می کند که به علت ظهور مجدد ویروس کرونا در اواخر سال ۲۰۲۱ شاهد کاهش پیشبینی های قبلی برای رشد جهانی خواهد بود.
تولید ناخالص داخلی آلمان، فرانسه و اسپانیا نشان خواهد داد که سویه اُمیکرون تا چه اندازه به بهبود در سه ماهه چهارم صدمه زده چونکه آلمان منقبض شده و بزرگ ترین اقتصاد اروپا را در معرض رکود قرار داده است. همینطور انتظار می رود دو مورد دیگر رشد داشته باشند اما سرعت آنها نسبت به سه ماه گذشته کمتر خواهد بود.
در همین حال، اعتماد اقتصادی و داده های موسسه مدیریت پروژه آمریکا نشانه های اولیه ای را عرضه می دهد که آیا منطقه یورو در این ماه رشد کرده یا در وضعیت پایین تری قرار دارد. بررسی های تولید ناخالص داخلی و تورم برای منطقه در هفته آینده انجام می شود و به بانک مرکزی اروپا کمک می نماید که نخستین تصمیم سیاست پولی خود در سال ۲۰۲۲ را در ۳ فوریه اعلام نماید.
رابرت هولزمن عضور شورای حاکم بانک مرکزی اروپا اظهار داشت: بازگشت به سیاست پولی متعارف هم اکنون در اروپا امکان پذیر نیست.
منبع:

1400/11/05
20:22:25
5.0 / 5
279
تگهای خبر: پروژه , تورم , تولید , دستمزد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پلات