تهران بیشترین و شمال كمترین مهمان را داشت

آمار سفرهای جاده ای برعکس همیشه!

آمار سفرهای جاده ای برعکس همیشه!

به گزارش پلات سفرهای جاده ای مردم در هفته گذشته افزایش جزئی در قیاس با هفته پیش از این بررسی داشت اما این دفعه مردم بیشتر به استان تهران سفر کرده بودند و کمترین ورود خودرو های غیربومی به استانهای مازندران و گیلان بوده است.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، بر مبنای آمار سامانه های حمل و نقل هوشمند مرکز مدیریت راه های کشور یک میلیون و ۶۸۴ هزار و ۷۰۷ وسیله نقلیه مختلف در بازه زمانی سوم تا نهم تیر ماه در محورهای مواصلاتی کشور تردد داشته اند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد و نسبت به هفته پیش از این بررسی یک درصد افزایش را تجربه کرده است.اطلاعات پلاک های ثبت شده در دوربین های پلاک خوان در بازه زمانی مذکور نشان داده است که بیشتر از ۹ میلیون و ۵۲۳ هزار پلاک خودرو با ترکیب مبدا استانهای مختلف در محورهای برون شهری مشاهده شدند. در این میان خودرو های تهران و البرز با حدود ۲۵ درصد بیشترین سهم را در این ترددها داشته و بعد از آن خودورهایی با پلاک استانهای فارس، مازندران، خراسان رضوی و اصفهان در رتبه های بعدی قرار دارند.همچنین بر مبنای نقشه تخلیه و انباشت خودرو های بومی استانهای مختلف در ایام مذکور (سوم تا نهم تیر ماه)، بعضی از استان ها با کاهش تردد و برخی دیگر با افزایش این آمار مواجه گشتند. در این نقشه تهران برخلاف همیشه قرمز رنگ شد و کمترین آمار تخلیه و بیشترین آمار انباشت خودرو را به خود اختصاص داد بعد از تهران بیشترین خودرو ها در اراک، زنجان، آذربایجان غربی و سمنان انباشته شدند و جالبتر این که استانهای شمالی که همیشه انباشته از مسافر بودند این هفته آمار معکوسی داشتند. بعنوان مثال در هفته گذشته آمار تخلیه خودرو در استان مازندران ۱۶ هزار خودرو بیشتر از خودروهایی بود که به این استان وارد شدند و استان گیلان حدود هزار خودرو بیشتر از خودرو های تخلیه شده اش آمار انباشت داشت. این در شرایطی است که در هر هفته از سال این آمار با فاصله زیاد به نفع میهمانان بوده است.

البته در این میان بیشترین تخلیه خودرو در ارتباط با قزوین بوده است که در قیاس با انباشت این استان، ۱۰۷ هزار خودرو بیشتر شده است اما بر مبنای اطلاعات دریافت شده از مرکز مدیریت راه های کشور به نظر می آید این حجم تخلیه نشان دهنده باگ سیستمی یا خطای محاسباتی باشد اما به هر حال آمار تخلیه این استان عدد و رقم بالایی را نشان داده است.آمارهای در رابطه با ترددهای بین استانی نشان داده است خراسان شمالی، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و کرمان با منفی شش درصد، منفی پنج درصد، منفی چهار درصد و منفی چهار درصد، بیشترین کاهش سفرهای جاده ای را نسبت به هفته پیش از این بررسی تجربه کردند. اما استانهای مازندران، قزوین، زنجان و البرز به ترتیب با رشد هشت درصد، چهار درصدی، چهار درصدی و چهار درصدی مواجه گشتند.

اما همین آمار در قیاس با هفته مشابه سال قبل افزایش نسبتا چشم گیر سفرهای جاده ای را حدودا در همه استان ها نشان داده است. در این میان تنها آذربایجان غربی و شرقی با کاهش ۱۲ و سه درصدی سفرهای جاده ای مواجه گشتند و هرمزگان، خوزستان و ایلام با ۳۷ درصد، ۳۴ درصد و ۲۷درصد افزایش، بیشترین رشد را نسبت به هفته مشابه سال قبل تجربه کردند.
1401/04/11
20:03:04
5.0 / 5
211
تگهای خبر: حمل و نقل , سفر , سیستم , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پلات