رئیس مركز تدوین مقررات حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی اعلام كرد؛

برنامه ریزی سفرهای نوروزی 1402 از 24 اسفند تا 15 فروردین

برنامه ریزی سفرهای نوروزی 1402 از 24 اسفند تا 15 فروردین

به گزارش پلات، رضا نفیسی اظهار داشت: برنامه ریزی برای پیش فروش بلیت سفرهای نوروزی در دستور کار شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار دارد.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رضا نفیسی رییس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل و نقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی درباره ی تدابیر اندیشیده شده برای سفرهای نوروزی ۱۴۰۲ با بیان این که زمان اجرای طرح از روز ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین است، اظهار داشت: باتوجه به تقارن تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۲ از سوم فرورین با ایام ماه رمضان پیش بینی می شود سفرها در ایام پیش از ماه رمضان اوج بگیرد.
همچنین باتوجه به ایام مبارک نیمه شعبان در ۱۵ اسفندماه، پیش بینی می شود شاهد شروع سفرها همزمان با این روز باشیم.
نفیسی اقدامات مربط به سفرهای نوروزی را پیش از سفر، حین سفر و پس از سفر دانست و اضافه کرد: اقدامات پیش از سفر شامل بهسازی مسیرهای تردد، آماده سازی پایانه ها، نصب علایم، خط کشی و روکش آسفالت شبکه جاده ای و بهسازی ناوگان بخش ریلی و دریایی می شود و بر اساس گزارش های ارائه شده از طرف سازمان های تابعه وزارت راه و شهرسازی برنامه هایی برای بهبود شرایط سفر در همه حوزه های حمل و نقل دریایی، هوایی، ریلی و جاده ای در دست اقدام است.
رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل و نقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد: پیش فروش بلیت های راه آهن و اتوبوس ها توسط سازمان های مسئول در دست برنامه ریزی بوده و در اسرع وقت اطلاع رسانی های لازم صورت خواهد گرفت.
وی از هماهنگی با همه سیستم ها و سازمان ها همچون هلال احمر، پلیس، اورژانس و.. برای حضور در جاده ها آگاهی داد و اظهار داشت: میز خدمت نیز در پایانه ها و مجتمع های برپا خواهد شد تا افرادی با حضور در این میزها پاسخگوی مشکلات مردم باشند و همین طور پاسخگویی به هرگونه تأخیر در سفرهای شیوه های مختلف حمل و نقل در دستور کار سازمان های مسئول قرار دارد.
رئیس مرکز ایمنی حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با اعلان اینکه سفرهای نوروز ۱۴۰۱ نسبت به دوران پیش از کرونا یعنی سال ۹۸ روند افزایشی داشت، اضافه کرد: پیش بینی می شود در نوروز ۱۴۰۲ نیز حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش سفر را نسبت به سال قبل مشاهده نماییم.
وی افزود: سفرهای هوایی نوروز ۱۴۰۱ نسبت به پیش از کرونا یعنی سال ۹۸ حدود ۵۰ درصد، سفرهای ریلی ۴۵ درصد و سفرهای جاده ای حدود ۲۷ درصد رشد داشته است.
به گفته نفیسی، سفرهای برون مرزی جاده ای و سفرهای خارجی هوایی نیز رشد بیشتری خواهد داشت. همین طور سفرهای جاده ای با وسایل نقلیه شخصی بیش از وسایل نقلیه عمومی خواهد بود.


منبع:

1401/11/11
08:45:47
5.0 / 5
220
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پلات