گرانی سیمان، کارگران ساختمانی را بیکار کرد!

گرانی سیمان، کارگران ساختمانی را بیکار کرد!

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی با اشاره به اینکه قطعی برق و ماینرها ربطی به افزایش قیمت سیمان و دیگر مصالح ساختمانی ندارد، اظهار داشت که گرانی سیمان خیلی از کارگران ساختمانی را بیکار و پروژه ها را متوقف کرد.هادی ساداتی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: متاسفانه افزایش قیمت سیمان مدتی در روند فعالیت کارگران ساختمانی اختلال ایجاد کرد و سبب توقف پروژه ها شد؛ هم اکنون هم خیلی از کارگران ساختمانی بیکارند و افزایش قیمت مصالح ساختمانی همچون سیمان بر فعالیت آنها اثرگذار بوده است.
وی با اشاره به اینکه در بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی کسی حاضر به پیگیری نیست و با ضعف نظارت نهادها و دستگاههای نظارتی روبه رو هستیم، اظهار داشت: سال قبل قیمتی که در مورد سیمان توافق کرده بودند ۳۳ هزار تومان بود و قیمتی بود که زیرنظر سازمان حمایت تعیین شده بود ولی سال جاری به پاکتی ۸۵ هزار تومان رسید و دست آخر هم قیمت را به ۹۰ هزار تومان و حتی ۱۵۰ هزار تومان رساندند و بازار را به هم ریختند.
ساداتی درباره تأثیر قطعی برق بر فعالیت کارخانه های سیمان اظهار داشت: ماینرها و قطعی برق ربطی به این مسأله ندارد، چطور امکان دارد یک دفعه همه کارخانه ها با هم در تولید سیمان گرفتار مشکل شوند آن هم در شرایطی که قطعی برق در ساعات خاصی اتفاق می افتد؟ بنابراین این مسئله که ماینرها دلیل افزایش قیمت سیمان شده اند را قبول ندارم و معتقدم برخی شرکتهای سیمان با هم لابی و تعطیل می کنند تا قیمت ها را بالا بکشند و بازار را متشنج کنند.
وی افزود: متاسفانه در جریان افزایش قیمت مصالح ساختمانی بخصوص سیمان هیچ کسی اعتراض نمی کند و حرفی نمی زند که دلیل بالا رفتن قیمتها چیست و پیگیری نمی کند که چرا قیمت مصالح بی رویه بالا می رود و سازمانهای نظارتی که نیازی به بردن نامشان نیست حتی شورایعالی نظارت وزارت صمت همه تسلیم این جریان می شوند.

نایب رئیس کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران ساختمانی با اشاره به اینکه افزایش بی رویه قیمت مصالح ساختمانی بر ساخت و سازها و فعالیت کارگران ساختمانی تأثیرگذار است، اظهار نمود: هم اکنون شرایط هنوز مطلوب نمی باشد و در توزیع سیمان مشکل داریم. مصالح و سیمان به دست ما نمی رسد که کارگران ساختمانی بتوانند مشغول کار باشند و پروژه های ساختمانی از این وضعیت متاثر هستند.
وی اظهار داشت: مصالحی مثل سیمان و فولاد و میلگرد بگونه ای نیست که از قبل بشود آنها را ذخیره کرد و باید مرحله به مرحله تأمین کرد چون پروژه های ساختمانی این امکان را ندارند که یکجا خرید کنند و آنرا مرحله ای تأمین می کنند بنابراین این مسأله پروژه هایی هم که می خواهد اخیرا شروع شود متوقف و عده زیادی از کارگران ساختمانی را بیکار می کند.
منبع:

1400/05/31
12:49:34
5.0 / 5
238
تگهای خبر: پروژه , تولید , خانه , سازه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پلات