نصف کارگران شهرکهای صنعتی در تهران واکسن زدند

نصف کارگران شهرکهای صنعتی در تهران واکسن زدند

پلات: بنا بر اعلام مسئولان، کار واکسیناسیون کارگران در شهرکهای صنعتی با سرعت ادامه دارد و به زودی تمام می شود به نحوی که 50 درصد کارگران شهرک های صنعتی استان تهران تا حالا واکسینه شده اند.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، تامین امنیت و سلامت جسمی کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی همچون مطالبی است که به سبب لطمه پذیر بودن قشر کارگری به لحاظ اقتصادی و حفظ امنیت شغلی و مسائل مربوط به بهداشت خانواده باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

با توجه به آنکه بیشتر کارگران بخش های تولیدی و صنعتی و کارگران مشاغل خدماتی به جهت تامین ارزاق و مایحتاج و نیازهای عمومی جامعه ناچار به حضور در محل کار هستند و امکان توقف فعالیت آنها وجود ندارد، واکسیناسیون آنها امری لازم است.

خوشبختانه کار واکسیناسیون شاغل در نواحی و شهرک های صنعتی چند هفته ای است که شروع شده است و تعدادی از کارخانه های صنعتی و تولیدی نیز تزریق واکسن به کارگران خود و خانواده هایشان را طی هماهنگی با وزارت بهداشت در دستور کار قرار داده اند.

در حال حاضر نزدیک به یک میلیون کارگر شاغل در شهرک ها و نواحی صنعتی مستقر و مشغول فعالیت هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بتازگی اعلام نموده که کار واکسناسیون کارگران شاغل در شهرکهای صنعتی و نواحی کشور شروع شده و تا سه هفته آتی همه کارگران واکسینه می شوند.

وی با اعلان اینکه با راه اندازی مراکز تجمیعی تزریق واکسن در شهرک های صنعتی، تمام کارگران در مرحله تزریق واکسن قرار گرفته اند، آمادگی این وزارتخانه جهت تامین نیاز وزارت بهداشت در واکسیناسیون کارگران مراکز صنعتی را اعلام و خاطرنشان کرده کارگران شاغل در شهرک های صنعتی همراه با خانواده های خود واکسینه می شوند.

پیش از این وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از مرکز واکسیناسیون اهالی صنعت در شهرک شکوهیه قم اعلام نموده بود"کارگران مولدترین بخش جامعه هستند و بار اقتصادی کشور را بر دوش دارند، بدین جهت واکسیناسیون گسترده کارگران بعنوان یک موضوع بسیار مهم در دستور کار وزارت کار قرار دارد. "

وی موضوع سلامت کارگران را از ماموریت های وزارت کار عنوان و تاکید کرده که کارگران غیر از این که در محیط کار و محیط خانه باید از لحاظ سلامت ایمنی داشته باشد، در محیط عمومی هم باید سلامتشان حفظ شود.

آنطور که عبدالملکی گفته در دنیا مساله کار، تولید، سلامت کارگران و واکسیناسیون ایشان مورد توجه ویژه است ولی ما در این بخش عقب هستیم که لازم است با شتاب بیشتر در بخش واکسیناسیون کارگران پیش برویم.

هم حالا مراکز تجمیعی واکسیناسیون کارگران در شهرکهای صنعتی در ۲۱ استان مستقر هستند و بیش از ۷۰ درصد کار واکسیناسیون را آغاز نموده اند که پیش بینی می شود طی سه هفته آتی کار واکسیناسیون همه کارگران صورت گیرد.

استاندار تهران نیز از واکسیناسیون ۵۰ درصد کارگران شهرک های صنعتی در استان تهران آگاهی داده و گفته" تا حالا ۵۰ درصد از کارگران شهرک های صنعتی در استان تهران واکسینه شده اند به نحوی که تنها در شهرک صنعتی شمس آباد ۱۵ خط برای واکسیناسیون کارگران مشغول فعالیت هستند. "

وی با اعلان اینکه طی هماهنگی های به عمل آمده با دانشگاه های علوم پزشکی استان مقرر شده تا به فراخور حوزه سرزمینی نسبت به واکسیناسیون کارگران شهرک های صنعتی استان اقدام نمایند، پیش بینی کرده همه کارگران شهرک های صنعتی در استان تهران تا هفته آتی واکسینه شوند.

پیش از این فعالان حوزه کار و مقامات کارگری با استقبال از شروع طرح ایجاد پایگاههای واکسیناسیون در شهرکهای صنعتی از مسئولان امر خواسته بودند تا این طرح را در شهرکهای صنعتی تمام استانها به اجرا درآورند و تنها به شهرکهای صنعتی محدود نکنند بلکه این طرح در تمام کارخانه ها و مجموعه های بزرگ تولیدی و صنعتی که دارای نیروهای بسیار هستند، عملی کنند.

در راستای حفظ سلامت شهروندان و صیانت از نیروهای کار شاغل در مجموعه های تولیدی و صنعتی واکسیناسیون نیروهای کار امری حیاتی و لازم است.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، بی شک توجه به بهداشت کار در محیط کار و ایمن سازی مشاغل سبب افزایش راندمان و پویایی بیشتر اقتصاد جامعه و خانوارها می شود.


منبع:

1400/07/03
09:46:22
5.0 / 5
174
تگهای خبر: تولید , جامعه , جت , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پلات