مطالبات مردم لرستان از دولت-۱۰

شاهراه ترانزیتی جنوب چهارخطه نشد

شاهراه ترانزیتی جنوب چهارخطه نشد

پلات: در آستانه سفر رییس جمهور به لرستان در بین مردم حاضر شدیم و بی واسطه مطالبات آنها را شنیدیم، توقف پروژه چهار خطه خرم آباد- پلدختر و عدم تکمیل دیواره های ساحلی از مسائل مطرح شده بود.


دریافت 37 MB
خبرگزاری مهر - گروه استان ها: با توجه به این که در جریان سفر رییس جمهور به استان لرستان فرصت دیدار حضوری با مردم همه شهرستان های استان فراهم نخواهد شد خبرنگاران خبرگزاری مهر در شهرستان های مختلف به میان مردم رفته اند و تریبون این رسانه را برای انتقال مسائل، مشکلات و مطالبات خود در اختیار آنها گذاشته اند.
ویدئوی امروز مربوط به مطالبات مردم شهرستان پلدختر در جنوب استان لرستان است، شهرستان پلدختر از شمال و شرق به شهرستان خرم آباد، از غرب و شمال غربی به شهرستان های رومشکان و کوهدشت، از جنوب به استانهای خوزستان و ایلام محدود می شود.
در این ویدئو مردم شهرستان پلدختر عمده مشکلات خودرا در زمینه های بیکاری و روی آوردن جوانان به قاچاق و «شوتی سواری»، تکمیل اماکن ورزشی نیمه کاره این شهرستان مثل استخر پلدختر، بازسازی دیوارهای ساحلی خسارت دیده در جریان سیل در معمولان و پلدختر، مرمت جاده قدیم و تکمیل چهار خطه پلدختر، پرداخت خسارت های سیلاب، امهال تسهیلات پرداختی سیلاب، رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی و بیکاری و… اعلام نمودند.
وحید کرم الهی مدیرکل راه و شهرسازی لرستان پیش ازاین در مورد پروژه های راه سازی این شهرستان اظهار داشته بود: خرم آباد - پلدختر نیز در قطعات مختلف در دستور کار بود، این پروژه تا ویسیان چهار خطه شده است، از ویسیان ادامه کار درحال انجام بود و همین طور از پلدختر تا «بابازید» درحال اجرا بود که به سبب وقوع سیلاب پروژه متوقف گردید.
وی با اعلان اینکه پس از سیلاب پروژه جدید وزارت راه شروع شده است اظهار داشت: علت طولانی شدن چهار خطه شدن جاده های لرستان ناشی از محدودیت های اعتباری و نسیه کار کردن است.
دیواره ساحلی پلدختر هم که در سیلاب ۹۸ تخریب شده بود با اجرای پروژه بازسازی در بخش هایی باردیگر ساخته شد اما ادامه این طرح در بخش غربی شهر همچنان به سبب نبود اعتبار متوقف مانده است. مردم پل دختر به سبب عدم تکمیل دیواره ساحلی در پایین دست بخش غربی این شهر، خصوصاً ساکنان منطقه «سازمانی ها» نگران نفوذ سیلاب به شهر هستند و بیم سیل احتمالی آسایش را از آنها گرفته است.
با گذشت حدود دو سال و هشت ماه از سیل سال ۱۳۹۸ دیواره ساحلی شهر پلدختر به سبب نبود اعتبار کافی تکمیل نشده، پروژه خوابیده و مردم خصوصاً در پایین دست بخش غربی این شهر همچنان نگران نفوذ سیلاب در فصول بارندگی به داخل منازل مسکونی، خیابان ها و معابر هستند.
بنابراین گزارش، در آستانه سفر رییس جمهور و اعضای کابینه به استان لرستان خبرگزاری مهر در سلسله گزارش هایی ضمن مطرح کردن برخی مسائل این استان، بستر طرح مطالبات و خواسته های مردم را فراهم خواهدنمود.
در این راستا منطبق بر نظام مسائل تدوین شده در این خبرگزاری، مهم ترین مطالبات استان در زمینه های مختلف صنعتی، کشاورزی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و … یاد شده قرار خواهد گرفت تا زمینه ای برای توجه به این مطالبات در مصوبات سفر دولت فراهم گردد.
برای پیگیری گزارش های مهر لینک «مطالبات مردم لرستان از دولت» را دنبال کنید. این لینک در کنار صفحه استانی خبرگزاری مهر قرار داده خواهد شد و مخاطبان این رسانه می توانند نکات مدنظر خودرا در بخش نظرات در بین بگذارند.


منبع:

1400/09/09
23:57:07
5.0 / 5
268
تگهای خبر: بازسازی , پروژه , جت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پلات