خانه در تهران متری چند؟

خانه در تهران متری چند؟

پلات: متوسط قیمت هر متر خانه در تهران به حدود پنج میلیون و 240 هزار تومان رسیده است.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، تازه ترین آمارهایی كه بانك مركزی از تحولات بازار مسكن در شهر تهران و تا آخر دی ماه سال جاری منتشر كرد، نشان داده است كه متوسط قیمت یك مترمربع زیربنای واحد مسكونی معامله شده با استفاده از بنگاه های معاملات ملكی به پنج میلیون و ۲۴۰ هزار تومان رسیده كه نسبت به آذرماه سه درصد و در مقایسه با دی ماه سال قبل ۱۶. ۷ درصد افزایش نشان داده است.

بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه به منطقه پنج با ۲۷. ۳ درصد و كمترین به منطقه ۲۰ با ۵. ۵ درصد اختصاص دارد.در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران بیشترین متوسط یك مترمربع مربوط به منطقه یك با حدود ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و كمترین به منطقه ۱۸ با دو میلیون و ۴۷۰ هزار تومان اختصاص دارد. در منطقه یك رشد قیمت ۱۰. ۳ و در منطقه ۱۸، ۱۳. ۱ درصد بوده است.در دی ماه تعداد معاملات آپارتمان های مسكونی تهران به بیش از ۱۹ هزار واحد رسیده كه نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۳. ۵ درصد افزایش دارد.

بررسی معاملات مسكن هم نشان داده است كه به تفكیك عمر بنا در دی ماه امسال از مجموع حدود ۱۹ هزار و چهار واحد مسكونی معامله شده، واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم ۴۹. ۵ درصد بیشترین سهم را دارا هستند كه در مقایسه با دی ماه سال قبل ۳. ۴ درصد كاهش داشته و در مقابل سهم واحدهای با قدمت بیش از ۱۵ سال افزوده شدند.در مجموع در ۱۰ ماهه ابتدایی امسال متوسط قیمت یك مترمربع واحد مسكونی به چهار میلیون و ۷۵۰ هزار رسیده كه نسبت به دی ماه سال قبل به ۸. ۹ درصد رشد دارد. از جانب دیگر تعداد معاملات آپارتمان های مسكونی ۱۵۰ هزار واحد بوده كه رشد ۱۲. ۲ درصدی را نشان داده است.در دی ماه امسال شاخص كرایه مسكن اجاری در تهران در مقایسه با ماه مشابه قبل ۱۰. ۳ درصد و همینطور در كل مناطق شهری ۹. ۳ درصد افزایش داشته است.
1396/11/08
13:17:12
5.0 / 5
5250
تگهای خبر: آپارتمان , خانه , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پلات