پرداخت وام اجاره به حدود 15 هزار نفر تابحال

پرداخت وام اجاره به حدود 15 هزار نفر تابحال

از اواسط خرداد که فرایند ثبت نام متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی شروع شده تابحال بیشتر از ۳۵ هزار نفر برای دریافت وام به بانکهای مربوطه معرفی و حدود ۱۵ هزار نفر این تسهیلات را دریافت کرده اند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، از زمان ابلاغ دستورالعمل تسهیلات کمک ودیعه مسکن در نیمه خرداد ماه ۱۴۰۱ تا امروز ۱۰ مرداد تعداد ۳۵ هزار و ۶۱۶ پرونده برای متقاضیان معرفی شده کمک ودیعه مسکن به بانکهای مربوطه تشکیل شده که از این تعداد ۱۴ هزار و ۸۵۰ نفر به میزان ۸۶۱۶ میلیاردریال تسهیلات ودیعه مسکن خویش را دریافت کرده اند.
بنا به قول مهدی صحابی ـ معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی، بعد از مصوبه شورای پول و اعتبار سهمیه بانکی و استانی به همراه دستورالعمل نحوه پرداخت به سیستم بانکی از جانب بانک مرکزی ابلاغ گردیده است. بر این اساس متقاضیان دریافت تسهیلات با رفتن به سامانه وزارت راه و شهرسازی و عرضه اجاره نامه کدرهگیری دار رسمی در ارتباط با سال ۱۴۰۱ ثبت نام اولیه را انجام می دهند.
از روز ۱۲ خردادماه ثبت نام دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن شروع شده است. این وام که به منظور پشتیبانی از مستأجران در زمان انتشار کرونا مصوب شده در سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ هم پرداخت گردید. سقف این تسهیلات در شهر تهران پارسال ۷۰ میلیون تومان بود که سال جاری به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
بر مبنای مصوبه شورای پول و اعتبار، سقف وام ودیعه مسکن برای متقاضیان شهر تهران ۱۰۰ میلیون تومان، برای کلان شهرها ۷۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان مقرر شده است. متقاضیان برای ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه مسکن به سامانه طرح های حمایتی وزارت راه و شهرسازی به نشانی saman.mrud.ir رجوع کنند.
در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ حدود ۴۵۰ هزار نفر وام اجاره را دریافت کرده اند. این در شرایطی است که حدود ۸.۵ میلیون خانوار مستاجر در کشور وجود دارد. عدم اختصاص وام به خیلی از مستأجران، گلایه های آنها را به دنبال داشت. به نظر می آید با عنایت به کمبود منابع، بانکها در پرداخت این تسهیلات سخت گیری هایی داشتند. آن طور که مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفته اولویت وام ودیعه مسکن با کسانی است که قبلا این وام را دریافت نکرده اند.
منبع:

1401/05/11
11:49:06
5.0 / 5
71
تگهای خبر: ثبت نام , سیستم , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پلات