برنامه ساخت یک شهر جدید در قشم

برنامه ساخت یک شهر جدید در قشم

به گزارش پلات، تفاهمنامه راه اندازی یک شهر یا شهرک جدید در اراضی ۳۹۲ هکتاری حومه دهستان هلر در جزیره قشم بین شرکت عمران شهرهای جدید و سازمان منطقه آزاد قشم به امضا رسید.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، تفاهمنامه همکاری بین شرکت عمران با نمایندگی علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت و همینطور سازمان منطقه تجاری-صنعتی قشم با نمایندگی افشار فتح الهی رئیس سازمان در زمینه تعریف و راه اندازی شهر جدید یا شهرک در اراضی پیشنهادی ۳۹۲ هکتاری واقع در جنوب غربی هلر و همینطور راه اندازی مسکن جوانان برای شهرهای قشم و درگهان – هلر در چارچوب طرح نهضت ملی مسکن به امضا رسید.
برپایه مفاد این تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد قشم در این قرارداد موظف است ضمن در اختیار قراردادن زمین ۳۹۲ هکتاری و اعطای کلیه مجوزات ساختمانی مورد نیاز جهت اجرای پروژه ها؛ تمامی مطالعات پیشین، اسناد فرادست وراهبری و همینطور مستندات اثرگذار را در اختیار شرکت عمران قرار داده و هماهنگی و پیگیری های لازم برای تخصیص زیرساخت های شهری را انجام و تصویب اسناد و طرح های تهیه شده در مراجع بررسی و تصویب استانی و ملی را پیگیری کند.
در این خصوص شرکت عمران شهرهای جدید هم متعهد شده ضمن تهیه طرح های توجیهی، تفصیلی و … مبحث راه اندازی شهر و دریافت مجوزات مربوطه را پیگیری نماید. این شرکت همینطور موظف است خدمات روبنایی برپایه نقشه های مصوب را راه اندازی و ضمن پالایش نهایی متقاضیان دارای شرایط اولیه طرح نهضت ملی مسکن عملیات آماده سازی اراضی و کلیه شبکه های زیرساختی مورد نیاز را اجرا نماید.
علیرضا جعفری ـ معاون وزیر راه و شهرسازی در این نشست با اشاره به اینکه در مجموعه جزیره قشم فرصت بالقوه ویژه ای وجود دارد که برای بالفعل شدن و توسعه و پیشرفت کشور اراده جدی می طلبد اظهار داشت: رسالت ما بعنوان مجموعه شهرهای جدید ایجاد سکونتگاه های مناسب در سرتاسر کشور است که می خواهیم از این ظرفیت در جزیره بزرگ قشم هم استفاده نماییم که بدون شک بدون هم افزایی توان تمامی مدیران و مسؤلان منطقه ای و استانی به سرانجام خیر نخواهد رسید.
جعفری در این خصوص افزود: از آنجاییکه فرایند ساخت شهرهای جدید فرآیندی زمان بر به حساب می آید تلاش داریم با کمک شما و درنظرگیری تمامی ملاحظات موجود هرچه سریع تر مقدمات مصوبات منطقه ای را انجام و تمامی مراحل تا مصوبات پروانه تأسیس شهرک را در گام اول عملیاتی نماییم.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ضمن اعلام آمادگی این مجموعه جهت کمک به رفع تمامی دغدغه ها و مشکلات موجود در نواحی جنوبی کشور در حوزه ساماندهی سکونتگاه ها و ایجاد الگوهای مناسب شهرسازی اظهار داشت: امید داریم ما حصل ۲ اراده بوجود آمده با عنایت به پتانسیل های خوب موجود در جزیره قشم اتفاق خوب و قابل توجهی بوده و تا سه ماهه آینده این تصمیم نهایی و وارد عملیات اجرایی شود.
به گزارش شرکت عمران شهرهای جدید، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم هم در این نشست قشم را بزرگترین جزیره غیرمستقل در دنیا اعلام نمود و اظهار داشت: کمبود مسکن یکی از اشکالات مورد توجه در عدم توسعه شهری مناسب این منطقه به حساب می آید که امید داریم با همراهی مجموعه شهرهای جدید و رعایت تمامی اصول شهرسازی و مدیریت زمان این اقدام را به نتیجه ای مطلوب برسانیم.1401/07/11
09:59:59
5.0 / 5
68
تگهای خبر: پروژه , خدمات , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پلات