ثبت نام نهضت ملی مسکن در 16 استان

ثبت نام نهضت ملی مسکن در 16 استان

به گزارش پلات، در مرحله ی هشتم ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن امکان نام نویسی در ۱۶ استان همچون مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی وجود دارد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، با عنایت به ظرفیت های موجود باقی مانده از مرحله ی هشتم ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن، امکان نام نویسی در ۱۶ استان شامل آذربایجان شرقی، ایرانشهر (جنوب سیستان و بلوچستان)، بوشهر، کرمان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، لارستان (فارس)، جنوب کرمان، گلستان، مازندران، مرکزی و هرمزگان وجود دارد.
متقاضیان برای ثبت نام به سامانه saman.mrud.ir رجوع کنند. این ظرفیت های خالی در جهت مرحله ی هشتم ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن می باشد که شهریور سال جاری شروع شده بود. با عنایت به نگاههای اخیر وزارت راه و شهرسازی، مهلت زمانی برای ثبت نام نهضت ملی مسکن تعیین نمی شود و در واقع نام نویسی تا تکمیل ظرفیت ادامه دارد.
در صورت تأمین زمین در سایر شهرهای کشور در هر زمان سامانه در این شهرها هم به تدریج بازگشایی و اسامی شهرها به فهرست اضافه می شود. بر مبنای برنامه آن دسته از شهرهایی که در هر فاز ثبت نام اعلام ظرفیت مازاد کرده بودند، ظرفیت مازاد باقی مانده آن به مرحله ی بعدی انتقال داده می شود و امکان تکمیل ظرفیت مازاد اعلام شده در فاز قبلی همچنان وجود دارد. متقاضیان مسکن در شهرهای جدید، می بایست سابقه سکونت لازم در شهر محل سکونت ذکر شده در این جدول را داشته باشند.
در ایام اخیر شهریار افندی زاده ـ سرپرست وزارت راه و شهرسازی اعلام نمود که برای بیشتر از ۲.۵ میلیون واحد نهضت ملی مسکن، تأمین زمین شده است.
این در شرایطی است که طبق اعلام سازمان ملی زمین و مسکن تابحال حدود ۵۷ هزار هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن شناسایی شده و ۲۴ هزار هکتار در اختیار این طرح قرار گرفته است. این مقدار زمین برای ساخت ۱.۵ میلیون واحد کفایت می کرد اما با عنایت به سیاست کاهش تراکم واحدها این ظرفیت هم کمتر شده است.
بنا به قول تقی رضایی ـ سرپرست معاونت املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن، استان هایی مثل کردستان، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد و ایلام با کمبود زمین مواجهند.
متقاضیان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن و افراد تحت سرپرستی باید فاقد زمین مسکونی و یا واحد مسکونی باشند و متقاضی از تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی دولتی در ارتباط با تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. همینطور باید متاهل و یا سرپرست خانوار باشد. و زنان مجرد بالای ۳۵ سال سن و مردان مجرد بین ۲۳ سال تمام تا ۴۵ سال به شرط عرضه تعهد نامه محضری در مورد عرضه سند رسمی ازدواج در زمان واگذاری واحد امکان ثبت نام را دارند. سابقه ی سکونت حداقل ۵ ساله در شهر مورد تقاضا از دیگر شروط ثبت نام است.
منبع:

1401/09/09
10:11:39
5.0 / 5
434
تگهای خبر: ثبت نام , شهر , شهرسازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پلات