معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام كرد؛

برآورد افزایش 10 درصدی سفرهای دریایی در نوروز

برآورد افزایش 10 درصدی سفرهای دریایی در نوروز

به گزارش پلات، مجید علی نازی اظهار داشت: ۶۴ لندینگ کرافت، ۲هزارنفربرای بازرسی و کنترل ایمنی شناورها، ۴۸ شناور مسافری دریایی و ۱۲۰شناور امداد و نجات آماده خدمت رسانی بمنظور انجام سفرهای دریایی نوروز هستند.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مجید علی نازی معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اشاره به تشکیل کمیته حمل و نقل دریایی ستاد تسهیل و تأمین ایمنی سفرهای دریایی، اظهار نمود: در ارتباط با سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲، کمیته حمل و نقل دریایی ستاد تسهیل و تأمین ایمنی سفرهای دریایی تشکیل شد و از الان، بخش های مرتبط درحال آماده باش قرار گرفته اند و جلسات هماهنگی با تمامی نهادهای لشگری و کشوری در دستورکار قرار دارد و طبق دستورالعمل کمیته حمل و نقل دریایی فعالیت ها پیش خواهد رفت.
امکان جابجایی ۲ هزار و ۷۲۰ خودرو
وی افزود: در همین راستا حدود ۶۴ فروند لندینگ کرافت که می توانند ۲ هزار و ۷۲۰ خودرو را حمل کنند آماده شده است و بازرسی های در ارتباط با ایمنی و کنترل شناورهای مسافری و تفریحی صورت پذیرفته است.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه شناورهای تفریحی از جلیقه ها و حلقه های نجات برخوردار خواهند بود تا شاهد ایمنی هرچه بیشتر سفرها و حفظ جان مسافران دریایی باشیم، اظهار داشت: همینطور به مالکان شناورهای مسافری اجبار کرده ایم در مورد نوسازی منسوجات، کفپوش ها و امکانات رفاهی داخل سالن ها، اقدام نمایند.

۲ هزار نفر برای بازرسی و کنترل ایمنی شناورها
علی نازی ضمن اشاره به این که ۲ هزار نفر برای بازرسی و کنترل ایمنی شناورها آماده هستند، اظهار داشت: ۱۲۰ فروند شناور امداد و نجات برای شرایط بحران، اضطرار و واکنش سریع آماده شده اند و حدود ۴۸ فروند شناور مسافری، آماده خدمت رسانی هستند.
وی با تکیه بر این که سازمان بنادر و دریانوردی در جهت افزایش ظرفیت مسافری دریایی کشور، اعطای وام تعمیرات شناورهای از رده خارج شده را در دستورکار قرار داده است، اعلام نمود: در این راستا، وام های مدت دار با بهره کم به مالکان شناورها اعطا می شود.

تمامی تمهیدات در حوزه ایمنی و رفاه مسافران دریایی اندیشیده شده است
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: تمامی تمهیدات در حوزه ایمنی و رفاه مسافران دریایی اندیشیده و تفاهمنامه ای هم با سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور در جهت استقرار ۳ فروند هلیکوپتر در استانهای خوزستان، بوشهر و هرمزگان منعقد شده است تا در جهت امداد و نجات مسافران دریایی و شناورهای مسافری دریایی اقدامات لازم صورت گیرد.

علی نازی ضمن اشاره به این که همینطور یک فروند جایروپلن در بوشهر برای پایش دائمی سواحل مستقر است، عنوان کرد: شناورهای امداد و نجات سازمان بنادر و دریانوردی هم در خدمت مردم هستند تا در شرایط اضطراری واکنش سریع را انجام دهند.

برآورد افزایش ۱۰ درصدی سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲
وی در مورد پیشبینی از انجام سفرهای دریایی طی ایام نوروز سال ۱۴۰۲، بیان نمود: بر مبنای برآوردها با عنایت به فروکش کردن شیوع کرونا نسبت به سال قبل پیشبینی کرده ایم شاهد رشد ۱۰ درصد افزایش میزان سفرهای دریایی در نوروز ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل باشیم.

شماره تلفن اضطراری ۱۵۵۰

وی ضمن اشاره به این که شماره تلفن اضطراری ۱۵۵۰ در ارتباط با مرکز هماهنگی جست وجو و نجات دریایی سازمان بنادر و دریانوردی به صورت شبانه روزی در استانهای ساحلی کشور تعریف شده است و فعالیت خواهد کرد، اظهار داشت: مردم می توانند در صورت بروز سانحه دریایی با همکاری پرسنل حفاظت و ایمنی شناورها شرایط را برای واکنش سریع مهیا کنند.


منبع:

1401/12/15
13:03:39
5.0 / 5
188
تگهای خبر: بنادر , حمل و نقل , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
پلات