وام مسکن چند؟

وام مسکن چند؟

به گزارش پلات، طبق آخرین قیمت، متاهل های ساکن پایتخت برای دریافت اوراق مسکن باید ۱۰۰ میلیون و ۷۰۴ هزار تومان پرداخت کنند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن حاکی از اینست که هر برگ اوراق وام مسکن (تسه) در فروردین سال قبل ۱۰۰ هزار تومان، در اردیبهشت سال قبل ۱۰۴ هزار و ۳۰۰ تومان و در خردادماه سال قبل هم ۱۰۴ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت دارد. هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر سال قبل با قیمت ۱۰۵ هزار و ۶۰۰ تومان، در مرداد با قیمت ۱۰۲ هزار و ۲۰۰ تومان و در شهریور هم با قیمت ۱۰۳ هزار و ۹۰۰ تومان داد و ستد می شود.
این اوراق در ماه مهر سال قبل ۱۰۱ هزار و ۳۰۰ تومان، در آبان ماه سال قبل ۱۰۲ هزار و ۱۰۰ تومان و در آذر هم ۹۸ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارد. اوراق تسهیلات مسکن در دی و بهمن سال قبل هم با قیمت های ۱۰۳ هزار و ۱۰۰ و۱۰۲ هزار و ۹۰۰ تومان معامله می شود. این اوراق امسال ۱۰۴ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت دارد که این گزارش بر مبنای همین قیمت نوشته شده است.
قیمت اوراق برای مجردها و متأهل های تهرانی
بر این اساس، مجردهای ساکن تهران می توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می شود؛ بنابراین برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان وام باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد با اوراق ۱۰۴ هزار و ۹۰۰ تومانی، ۴۱ میلیون و ۹۶۰هزار تومان می شود. همینطور با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۱۶ میلیون و ۷۸۴ هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۵۸ میلیون و ۷۴۴ هزار تومان می رسد.
زوج های تهرانی هم بر همین مبنا می توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ ازاین رو زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۸۳ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان می شود که همراه با هزینه ۱۶ میلیون و۷۸۴ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۱۰۰ میلیون و ۷۰۴ هزار تومان پرداخت کنند.
قیمت اوراق در سایر استان ها
سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها به ۱۶۰ و برای زوجین به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است. با عنایت به این که مجردها باید ۳۲۰ و متاهل های ساکن این شهرها هم باید ۶۴۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها باید ۳۳ میلیون و ۵۶۸ و متاهل ها هم ۶۷ میلیون و ۱۳۶هزار تومان پرداخت کنند.
منبع:

1401/12/27
08:21:53
5.0 / 5
164
تگهای خبر: شهر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پلات