در بازه زمانی ۲۴ اسفند تا ۱۲ فروردین

۱۳ میلیون نفر بدون خودرو شخصی سفر کردند

۱۳ میلیون نفر بدون خودرو شخصی سفر کردند

پلات: معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی تعداد مسافر جا به جا شده در سطح کشور توسط حمل و نقل عمومی در بازه 18 روز از شروع طرح نوروزی را 13 میلیون نفر اعلام نمود.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، شهریار افندی زاده، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تعداد مسافر جا به جا شده در سطح کشور توسط حمل و نقل عمومی از شروع طرح نوروزی یعنی ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ در ۱۸ روز به مرز ۱۳ میلیون نفر رسید.
افندی زاده بیان کرد: تا کنون ۵ میلیون و ۶۱۵ هزار و ۵۵۹ مسافر توسط حمل و نقل عمومی جاده ای به مسافرت رفته اند که از این تعداد، سهم ناوگان اتوبوسرانی ۶۲ درصد، مینی بوسرانی ۲۲.۹ درصد و سواری کرایه ۱۵.۱ درصد بوده است.
وی درباره ی جا به جایی مسافران از سایر شقوق حمل و نقل توضیح داد: تا حالا حدود ۱.۵ میلیون مسافر با حمل و نقل ریلی، ۲ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۹۶۶ مسافر با حمل و نقل هوایی داخلی و بین المللی و تعداد ۳ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۶۹۴ مسافر نیز با شناورهای مسافری و تفریحی در کشور مبادرت به جا به جایی کرده اند.
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی متوسط تردد بین استانی در این بازه زمانی را ۲.۰۶۷.۷۱۵ وسیله نقلیه اعلام نمود و اظهار داشت: در بازه ۱۸ روز گذشته طرح نوروزی، ۴۲.۳۱۵.۰۲۲ وسیله نقلیه در سطح کشور جا به جا شده اند که رشد یک درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل و افزایش ۵۱ درصدی نسبت به زمان مشابه نوروز سال ۱۴۰۰ را نشان میدهد و یکی از دلیلهای این رشد می تواند بهبود نسبی وضعیت جامعه نسبت به مبتلاشدن به کرونا باشد.
او در آخر اضافه کرد: استانهای سیستان و بلوچستان با ۲۰ درصد، ایلام با ۱۹ درصد، خوزستان با ۱۸ درصد، کرمان با ۱۶ درصد، اردبیل با ۱۲ درصد و گلستان با ۱۰ درصد بیشتر افزایش تغییرات تردد بین استانی را داشته اند و مسافرین نوروزی بیشتری نسبت به سال قبل به سمت خوب جذب کرده اند.
منبع:

1402/01/14
09:28:28
5.0 / 5
276
تگهای خبر: جامعه , حمل و نقل , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پلات