رونق اقتصاد دریا در ۲۷ نقطه ساحلی کشور

رونق اقتصاد دریا در ۲۷ نقطه ساحلی کشور

پلات: به گزارش پلات، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: با تعیین ۲۷ نقطه در نوار ساحلی برای هم پیوندی استان ها برنامه ریزی کرده و با شکل گیری اقتصاد دریا در ۲۷ نقطه نوار ساحلی فعالیتهای مهمی شکل می گیرد.به گزارش پلات به نقل از مهر، علی اکبر صفایی در مراسم روز جهانی دریانوردی با تکیه بر اهمیت کنوانسیون مارپل بعنوان یک سند مهم بین المللی بر نقش کلیدی دریانوردان در اجرای این کنوانسیون تاکید نمود.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اشاره به این که در طول حدود دو سال قبل مجمع تشخیص مصلحت نظام سند توسعه اقتصاد دریا محور را در مجمع و کمیته های فرعی بررسی کرد که این سند در صحن علنی مجلس به تصویب رسید، اظهار داشت: این سند بعنوان یک سند علمی برای نخستین بار با عنوان سیاست های کلی نظام تدوین شد که کار ارزشمندی است و با تأکیدات رهبر انقلاب این سند بزودی ابلاغ و اجرایی می شود.
وی اضافه کرد: دولت و وزارت راه و شهرسازی با تلاش فراوان نقش دریا و اقتصاد دریا در کنار ترانزیت برجسته کرده و در نهایت در برنامه هفتم توسعه به مبحث اقتصاد دریا محور پرداخته شد.
وی بیان نمود: الان کار گروه ویژه ای به ریاست وزیر راه و شهرسازی برای اجرای اقتصاد دریا تشکیل شد و این کارگروه فعالیت خویش را شروع کرده است.
صفایی بیان نمود: الان وزارت راه و شهرسازی با تعیین ۲۷ نقطه در نوار ساحلی برای هم پیوندی استان ها برنامه ریزی کرده و با شکل گیری اقتصاد دریا در ۲۷ نقطه نوار ساحلی فعالیتهای مهمی شکل می گیرد.
وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران یکی از بزرگترین ناوگان تجاری دنیا را در اختیار دارد و بنادر الان ظرفیت ۲۰۰ میلیون تن را دارد که تلاش می نماییم آنرا افزایش دهیم.

1402/07/05
23:15:42
5.0 / 5
191
تگهای خبر: بنادر , شهر , شهرسازی , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پلات