بذرپاش خبر داد؛

استجازه رهبر انقلاب برای اجرای ۲ پروژه ریلی

استجازه رهبر انقلاب برای اجرای ۲ پروژه ریلی

به گزارش پلات، وزیر راه و شهرسازی از تصویب تأمین منابع مالی ۲ پروژه ریلی از محل منابع استجازه از رهبر معظم انقلاب و تصویب در هیات دولت اطلاع داد.به گزارش پلات به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی از تصویب ۲ پروژه ریلی مهم کشور بعنوان پروژه های مشمول استجازه از رهبر معظم انقلاب در جلسه هیئت دولت اطلاع داد و اظهار داشت: با پیگیری های چند ماهه مستمر وزارت راه و شهرسازی، ۲ پروژه ریلی مهم کشور به پروژه های مشمول استجازه از رهبر انقلاب اضافه گردید و جهش قابل توجهی در روند اجرای آنها ایجاد خواهد شد.
وی اضافه کرد: یکی از این پروژه ها، پروژه ریلی راهبردی کرمانشاه -خسروی است که شبکه ریلی کشور ایران را به عراق متصل می کند و مسیر ترانزیتی کشور را در چارچوب کمربند ایران راه تکمیل می کند.
به گفته وزیر راه و شهرسازی، این پروژه ریلی که ۲۶۳ کیلومتر طول دارد هم اکنون حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تزریق ۳۰ همت منابع نقدی از محل استجازه از رهبر معظم انقلاب، در اسرع وقت و در یک بازه زمانی سه ساله تکمیل می شود و به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: پروژه مهم دیگر راه آهن اصفهان (مبارکه) به شهرکرد است که از پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد برخوردار بوده و با هزینه حدود چهار همت منابع نقدی از محل فوق الذکر حداکثر تا یک سال آینده تکمیل و بهره برداری می شود.
بذرپاش اظهار داشت: با انجام این کار هم یک مرکز استان مهم کشور (شهرکرد) به شبکه ریلی متصل می شود و هم کارخانه های فولادی و سایر چشمه های بار که در آن مسیر وجود دارد، می توانند از این خط ریلی استفاده نمایند که البته کارخانه های فولاد فوق بخصوص فولاد مبارکه هم در تأمین بخشی از منابع مشارکت خواهند کرد.

1403/04/15
18:20:41
5.0 / 5
108
تگهای خبر: پروژه , خانه , راه آهن , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پلات