مهمان جدید فرودگاه های ایران

مهمان جدید فرودگاه های ایران

پلات: در شرایطی كه با سنگ اندازی های آمریكا اوضاع اجرای قراردادهای ایران ایر برای خرید هواپیماهای بوئینگ و ایرباس با اما و اگرهایی مواجه شده است، طبق اعلام سازمان هواپیمایی امروز یكی از هواپیماهای سوخوی روسی وارد ایران می گردد تا مورد ارزیابی ایرلاین های ایرانی قرار گیرد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، بحث خرید جت مسافربری سوخو ۱۰۰ روسیه كه از ماه ها پیش مطرح بوده همواره با عنایت به عدم اقبال ایرلاین های ایرانی در ورود به ایران با مشكل مواجه بوده است.

این در حالی است كه پیش از این چند بار خبرگزاری های روس خبر از نهایی شدن فروش این هواپیما به شركت های ایرانی داده بودند كه هر بار این مورد از جانب مقامات ایرانی رد شده بود.

طبق اعلام سازمان هواپیمایی، بعد از ماه ها گمانه زنی امروز یكی از جت های سوخو ۱۰۰ روسیه وارد ایران می گردد تا پس از انجام پرواز مورد ارزیابی نمایندگی های شركت های هواپیمایی ایرانی قرار گیرد تا شرایط برای خرید یا عدم خرید آن بررسی شود.

تاكنون نمایندگان ایرلاین های ایرانی اعلام نمودند كه هیچ برنامه ای برای خرید این هواپیما نداشته و كماكان ترجیح می دهند ناوگان خویش را با استفاده از هواپیماهای ایرباس و بوئینگ نوسازی كنند.

با توجه به حضور رسمی این هواپیما در آسمان ایران باید دید كه سرانجام این هواپیمای روس شانس آن را پیدا می كند كه وارد ناوگان ایران شود یا همچنان هواپیماهایی مانند توپولوف و آنتونوف كه سبب سقوط چند فروند هواپیمای مسافری ایران شد مانع از ورود این هواپیما به ناوگان ایران می گردد.

با وجود آنكه اجرای قرارداد خرید ایرباس از جانب ایران ایر سال قبل نهایی شد و این شركت سه فروند هواپیمای خویش را به ایران ایر تحویل داد، اما همچنان با برخی مشكلات سیاسی به وجود آمده از جانب دولت آمریكا هنوز ابهام هایی برسر راه ورود این هواپیماها به ایران وجود دارد. 

1396/11/23
14:49:08
5.0 / 5
4808
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
پلات