خلبان بالگردی كه لاشه را پیدا كرد، در گفتگو با مهر؛

اگر هواپیما كمی بالاتر بود قله را رد می كرد، كسی زنده نمانده است

اگر هواپیما كمی بالاتر بود قله را رد می كرد، كسی زنده نمانده است

پلات: خلبان بالگرد یابنده لاشه ای تی آر اظهار داشت: قطعات هواپیما بسیار ریز شده بود و احتمال زنده بودن مسافران وجود ندارد.كاپیتان علی فراهانی خلبان بالگرد نیروی هوافضای سپاه كه موفق به یافتن لاشه هواپیمای ای تی آر آسمان شده است، در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بامداد امروز وارد منطقه مورد نظر شدیم و از زمانی كه گشت زنی را شروع كردیم یك ساعت بعد موقعیت سقوط هواپیما را پیدا كردیم و آن را گزارش دادیم.
وی با اشاره به اینكه موقعیت سقوط در مسیر پروازی هواپیما قرار داشت تصریح كرد: این هواپیما دقیقا به نوك قله برخورد كرده بود ولی نمی دانیم چرا ارتفاع آن كم شده است. ما در ابتدا لكه ای دیدیم و بعد هم تعدادی از قطعات هواپیما را مشاهده كردیم كه درنهایت تایید شد محل برخورد بوده است.
فراهانی ادامه داد: ارتفاع هواپیمای ای تی آر كه در موقعیت بالای چهار هزار متری لاشه آن پیدا شد در حالت عادی باید تا دو هزار پا بالاتر از این می بود ولی احیانا اتفاقی افتاده كه ارتفاع هواپیما كم شده است.
وی تصریح كرد: اگر ۵۰ متر بالاتر بود می توانست قله را رد كند ولی ممكن است جریان هوا هواپیما را به پایین كشانده باشد البته تا زمانی كه جعبه سیاه پیدا نشود علت وقوع حادثه مشخص نخواهد شد.
خلبان بالگرد تصریح كرد: چیزی از هواپیما باقی نمانده بود و لاشه آن خیلی ریز شده بود ارتفاع هلی كوپتر را كم كردیم و توانستیم قطعاتی بیابیم كه متعلق به بدنه هواپیما است.
به گفته فراهانی احتمال زنده ماندن سرنشینان بعد از برخورد وجود نداشته است.

1396/12/01
16:23:25
5.0 / 5
4443
تگهای خبر: هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پلات