دقایقی قبل در نشست خبری مطرح شد؛

توضیحات رییس سازمان هواپیمایی درباره جزئیات حادثه

توضیحات رییس سازمان هواپیمایی درباره جزئیات حادثه

پلات: رییس سازمان هواپیمایی كشوری در یك نشست خبری، جزئیات حادثه هواپیمای ای تی ار شركت هواپیمایی اسمان را شرح داد.به گزارش پلات به نقل از مهر، علی عابدزاده در نشست خبری با مبحث وضعیت رسیدگی به سانحه سقوط هواپیمای atr ۷۲-۶۰۰ شركت هواپیمایی آسمان اظهار داشت: در مورد این حادثه، شركت فرودگاه ها چند دقیقه پس از آنكه، هواپیما از رادار خارج شد اطلاعیه صادر كرد و سازمان حدود یك ربع به ۱۰ روز سانحه متوجه شد كه چه اتفاقی افتاده است. در همان زمان می دانستیم كه چند دقیقه است كه از هواپیما خبری نداریم. بلافاصله ستاد رسیدگی به سانحه را در سازمان هواپیمایی تشكیل دادیم. همزمان مبحث را به وزیر راه و شهرسازی اطلاع رسانی كردیم. وی بلافاصله به همراه چند نماینده مجلس در این ستاد حاضر شد.
عابدزاده خاطرنشان كرد: همزمان تیم تجسس هم تشكیل شد و وظایف افراد به آنها ابلاغ گردید. یك تیم از سازمان هواپیمایی در روز سانحه به منطقه اعزام شد تا در ستاد بحران استانی حاضر شود.
رئیس سازمان هواپیمایی كشوری اضافه كرد: تجسس نقطه سقوط هواپیما خیلی سخت بود و شرایط سخت آب و هوایی در منطقه حاكم بود كه نیاز به مهندسی جدیدی داشتیم تا محل سقوط را بیابیم. این مورد در دنیا هم شایع است و كشورهای صاحب تكنولوژی هم در شرایط سخت آب و هوایی در تعیین نقطه سقوط هواپیما مشكل دارند.
معاون وزیر راه شهرسازی ادامه داد: با استفاده از روسیه و سازمان فضایی كشور توانستیم تصاویری از محل سانحه به دست بیاوریم. همینطور از هواپیماهایی كه دستگاه های خاص دارند كمك گرفتیم. وزارت ارتباطات هم برای یافتن محل سانحه به سازمان هواپیمایی كمك كرد.
عابدزاده تصریح كرد: بامداد امروز قطعه ای از بدنه هواپیما رویت شد و بلافاصله گروه های امدادی به منطقه اعزام شدند كه به علت صعب العبور بودن منطقه تابحال هیچ یك از گروه های كوهنوردی به منطقه نرسیده اند.
وی با اشاره به پراكندگی احتمالی قطعات تصریح كرد: هنوز از سایت اصلی وقوع سانحه اطلاع نداریم. اگر پراكندگی قطعات هواپیما زیاد باشد كار سختی در پیش داریم. همینطور شیارها در رشته كوه منطقه زیاد است. ولی تا چند دقیقه آینده گروه های امدادی وارد محل سقوط هواپیما خواهند شد كه دستگاه های ویژه ای دارند و با آن می توانند تكه ها و بطور قطع هواپیما را بیابند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: جعبه سیاهی كه روی هواپیما نصب است بسیار مدرن بوده و دسترسی به اپلیكیشنی كه بتواند آن را تعریف كند ساده است. تیمی از كشور سازنده هواپیما (فرانسه) برای بازخوانی جعبه سیاه به ما كمك خواهند كرد.

1396/12/02
09:23:20
5.0 / 5
4698
تگهای خبر: شهر , شهرسازی , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پلات