با حضور روحانی و آخوندی انجام شد

آغاز دومین مرحله فاز سوم بندر شهید رجایی

آغاز دومین مرحله فاز سوم بندر شهید رجایی

پلات: بندر شهید رجایی بعنوان بزرگترین بندر اقتصادی ایران كه در طول سال های گذشته با سرمایه گذاری های كلان مراحل توسعه ای خویش را طی كرده با حضور رئیس جمهوری فاز سوم خویش را وارد مرحله جدید كرد.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، حسن روحانی كه بامداد امروز به همراه وزیر راه و شهرسازی به هرمزگان سفر كرده فاز سوم این بندر را رسما وارد مرحله دوم اجرایی خود كرد تا بدین سان سومین محور مهم توسعه ای بندر شهید رجایی وارد فاز اجرا شود، بندری كه بناست با نهایی شدن طرح های توسعه محور خود بعنوان مهم ترین بندر اقتصادی منطقه با رقیبان حاشیه خلیج فارس رقابت كند.

این بندر در طول ماه هایی كه از سال ۱۳۹۶ گذشته بیش از یك سوم از كل فرآیند صادرات و واردات ایران در بین مرزهای دریایی و زمینی كشور را در اختیار داشته و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته با نهایی شدن كارها در فاز ۳ می تواند با ظرفیتی جدید بعنوان یكی از بنادر ایران اتصال به ریل را در كارنامه خود دارد گامی مهم در توسعه فعالیت های خود به ثبت برساند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در گفت وگو با ایسنا اعلام نمود كه این فاز بناست سرمایه گذاری ۸۶۰ میلیارد تومانی را در قالب یك برنامه سه ساله در خود جای دهد و در جریان آن توان عملیاتی این بندر افزایش یافته و ایران را در توسعه فعالیت های دریایی خود یاری كند.

به گفته راستاد در كنار فاز ۳ نهایی شدن قرارداد اپراتوری فازهای ۱ و ۲ شهید رجایی هم طبق برنامه ریزی برای پنج سال به دو شركت داخلی واگذار شد كه می توان در جهت آن از كمك سرمایه گذاران و شركت های خارجی هم در صورت نیاز بهره برد.

طبق اعلام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی واگذاری فعالیت ها به بخش خصوصی اهمیت زیادی دارد و از این رو سعی شده در فازهای بندر شهید رجایی حضور این بخش پررنگ تر از گذشته باشد.

در كنار عملیاتی كه امروز با حضور رئیس جمهوری كار آغاز آن نهایی می گردد چند هفته قبل وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به این بندر قراردادهای اپراتوری فازهای ۱ و ۲ را نهایی كرد و فاز ۳ هم رسما گامی مهم در عملیات اجرایی خود برداشت.

با بهره برداری از ظرفیت كامل بندر شهید رجایی پیش بینی می گردد این بندر در كنار بندر چابهار بعنوان دو قطب مهم دریایی ایران فعالیت خویش را برای رقابت با دیگر بنادر فعال در منطقه خلیج فارس گسترش دهند.
1396/12/10
17:12:55
5.0 / 5
4787
تگهای خبر: رجا , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پلات