معاون وزیر راه خبر داد:

اجرای بزرگترین تونل ریلی كشور در راه آهن دورود خرم آباد

اجرای بزرگترین تونل ریلی كشور در راه آهن دورود خرم آباد

پلات: معاون وزیر راه وشهرسازی اظهار داشت: آزادراه اراك ـ بروجرد ـ خرم آباد یكی از مهم ترین كریدورهای آزادراهی و ترافیكی كشور است كه تا آخر سال جاری به بهره برداری می رسد.به گزارش پلات به نقل از شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور خیرالله خادمی در سفر به استان لرستان از پروژه های احداث راه، آزادراه و راه آهن در این استان بازدید كرد.
خادمی در بازدید از آزادراه اراك ـ بروجرد ـ خرم آباد اظهار داشت: این آزادراه یكی از مهمترین كریدورهای ترافیكی كشور در اتصال نواحی شمال كشور به بندر امام خمینی (ره) است كه علاوه بر نقش آن در جابه جایی بار و مسافر، جایگاه ویژه ای در صادرات، واردات و ترانزیت كالا دارد.
وی پیشرفت فیزیكی آزادراه اراك ـ بروجرد ـ خرم آباد را ۷۰ درصد اعلام نمود و اظهار داشت: هم اكنون ۱۲۲۱ نفر نیروی انسانی به صورت مستقیم و ۴۶۶ دستگاه ماشین آلات در قطعات فعال پروژه به كار گرفته شده است تا این پروژه هرچه سریعتر تكمیل و به بهره برداری برسد.
معاون وزیر راه و شهرسازی طول این آزادراه را ۱۳۴ كیلومتر عنوان نمود و اضافه كرد: این آزادراه باعث اتصال آزادراه اراك ـ سلفچگان ـ ساوه و آزادراه خرم آباد ـ پل زال می گردد و همینطور نقش مهمی در گشایش گره های ترافیكی در محدوده شهرهایی چون اراك، بروجرد و خرم آباد دارد.
خادمی همینطور در این بازدید از تونل پونه در آزادراه اراك ـ بروجرد ـ خرم آباد بازدید كرد و اظهار داشت: این تونل نخستین و بزرگترین تونل سه خطه آزادراهی كشور است كه نقش میانبر مسیر بروجرد به خرم آباد را ایفا می كند و مسیر فعلی به طول ۱۰۰ كیلومتر را به ۵۸ كیلومتر می كاهد.
اجرای پل بزرگ نوغان در محور داران ـ دورود ـ الیگودرز
معاون وزیر راه وشهرسازی در این سفر همینطور از محور داران ـ دورود ـ الیگودرز بازدید كرد و در این خصوص تصریح كرد: عملیات تكمیلی باند دوم این محور در دو قطعه در حال اجرا می باشد كه قطعه اول به طول ۷ و قطعه دوم به طول ۱۷.۹ كیلومتر از دامنه به سمت الیگودرز شروع شده و در محدوده حوضه استحفاظی استان اصفهان در نزدیكی روستای دره ساری به اتمام می رسد.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور در بازدید از پل بزرگ نوغان در این محور اعلام نمود: این پل به طول ۶۰ متر در ابتدای قطعه دوم محور بر روی رودخانه نوغان واقع شده است كه دارای كوله ای یكپارچه به عرض ۱۱.۸۰ متر، سه دهانه ۲۰ متری به همراه پایه های میانی و یك دال به عرض ۱۱.۸۰ متر برای خط برگشت است.
وی تصریح كرد: در زیر عرشه دو ستون به قطر ۱.۶۰ متر بر روی پی سطحی ساخته خواهد شد كه پی این پل هم از نوع پی سطحی است.
اجرای بزرگترین تونل ریلی كشور در راه آهن دورود ـ خرم آباد
معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه های استان لرستان از طریق آهن دورود ـ خرم آباد بازدید كرد و تصریح كرد: این پروژه به طول ۳۶۷ كیلومتر، یكی از مهم ترین خطوط ریلی كشور است كه با افزایش ظرفیت خط سراسری نقش عمده ای در توسعه ترانزیت كالا ایفا می كند و زمینه افزایش مبادلات بین المللی با استفاده از خط آهن را فراهم می كند.
خادمی با اشاره به اینكه طراحی این راه آهن ۱۶۰ كیلومتر بر ساعت برای قطارهای مسافری و ۱۲۰ كیلومتر بر ساعت برای قطارهای باری است، اضافه كرد: عملیات اجرایی این خط ریلی با پیشرفت فیزیكی حدود ۳۲ درصدی در حوزه زیرسازی در حال انجام می باشد كه دارای چهار ایستگاه ترافیكی و سه ایستگاه مسافری است.
وی در ادامه با تاكید بر حفاری ۵ هزار متر تونل طی سال قبل در این خط ریلی اضافه كرد: راه آهن دورود ـ خرم آباد دارای بزرگترین تونل ریلی كشور به طول ۶.۴ كیلومتر است و به منظور افزایش روند اجرایی پروژه، ۴ دستگاه بچینگ به كارگاه ها اضافه شده و هم اكنون به وسیله سه دستگاه قالب لاینینگ در سه تونل عملیات اجرایی لاینینگ در حال انجام می باشد.

1397/01/23
18:24:47
5.0 / 5
5495
تگهای خبر: پروژه , حمل و نقل , راه آهن , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پلات