دست رد ماكرون به سینه كاركنان اعتصاب كننده فرانسوی

دست رد ماكرون به سینه كاركنان اعتصاب كننده فرانسوی

پلات: كاركنان راه آهن فرانسه برای هفتمین روز در ماه جاری قطارها را متوقف كردند اما امانوئل ماكرون- رئیس جمهور فرانسه- اعلام نمود قصد عقب نشینی از انجام اصلاحات مورد نظرش را ندارد.


به گزارش پلات به نقل از رویترز، مقرر است این اعتصابات تا ماه ژوئن ادامه داشته باشد. مجلس فرانسه چند روز پیش لایحه مدنظر دولت برای اصلاحات ساختاری در شركت ملی راه آهن فرانسه را تصویب كرد. مدیریت این شركت اعلام نموده است حدود یك نفر از هر پنج كارمند این شركت دست از كار كشید كه كمتر از ۲۲.۵ درصد اعتصابات ۱۲ آوریل و بسیار كمتر از ۳۰ درصد مشاركت كننده در اولین اعتصابات به تاریخ سوم آوریل است.
هر چهار اتحادیه عمده راه آهن فرانسه با این اصلاحات كه بزرگترین اصلاحات از زمان ملی شدن راه آهن در سال ۱۹۷۳ است مخالفند.
ماكرون اصلاحاتی را معرفی كرده است كه به عقیده او برای نوسازی فرانسه ضروری هستند. او مایل است تغییراتی را در خدمات اجتماعی و قوانین بازنشستگی فرانسه اعمال نماید. لایحه تغییر در قوانین شركت راه آهن اكنون برای تصویب به مجلس سنا فرستاده شده است و انتظار می رود تا اوایل ژوئیه این لایحه در سنا تصویب شود.
وی پیشتر هم به مناسبت اولین سال حضور خود در الیزه در یك برنامه تلویزیونی پر از جنجال از سیاست های اصلاحی خود دفاع كرد. نظرسنجی های مركز آمار فرانسه نشان داده است ۵۷ درصد فرانسوی ها معتقدند او به وعده های خود در زمان كارزار انتخاباتی عمل می كند.1397/01/31
21:17:50
5.0 / 5
4922
تگهای خبر: راه آهن , قطار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پلات