حبیب زاده مطرح كرد

چهره بد اشتغال كودكان در حوزه پسماند، اخطار به پیمانكاران شهرداری تهران

چهره بد اشتغال كودكان در حوزه پسماند، اخطار به پیمانكاران شهرداری تهران

پلات: رییس فراكسیون كارگری شورای شهر تهران اظهار داشت: این فراكسیون، عدم پرداخت به موقع حقوق كارگران پیمانكاران طرف قرارداد شهرداری را پیگیری می كند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، افشین حبیب زاده در مراسم تقدیر از كارگران نمونه شهرداری با تبریك میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) و روز كارگر به مشكلات موجود در تعاونی های مسكن كارگران شهرداری اشاره نمود و اظهار داشت: كارگران به اعتبار شهرداری سرمایه های خویش را كه در طول فعالیت پس انداز كرده اند، به این تعاونی های مسكن آورده اند. از این رو مسئولان شهرداری هم باید به این مساله توجه نمایند و اقدامات لازم برای سامان دادن به مشكلات تعاونی های مسكن را انجام دهند.
وی ادامه داد: به حسینی مكارم پیشنهاد تشكیل كمیته ای متشكل از مسئولان حقوقی شهرداری، اعضای شورای شهر، معاون منابع انسانی شهرداری و مدیر كل تعاون استان تهران دادم تا با استفاده از این كمیته بتوان با تصمیم گیری های صحیح، كمك های لازم به تعاونی های مسكن كارگری شهرداری تهران را انجام داد.
وی بر حق بهره مندی كارگران از تشكل های كارگری تصریح كرد و اظهار داشت: بعضی از سازمان ها و شركت های تابعه شهرداری تهران فاقد تشكل های صنفی هستند. درخواست ما این است كه این امر در سالجاری در دستور كار قرار گیرد تا ان شاءلله امسال شاهد تحقق آن باشیم. البته در جلسه فراكسیون كارگری این مساله مورد بررسی قرار گرفت و مدیران شهری قول هایی دادند كه امیدوارم محقق شود.
رییس فراكسیون كارگری شورای شهر تهران از عدم پرداخت به موقع حقوق و دستمزد كارگران مشغول در پیمانكاری های طرف قرارداد با شهردادی انتقاد نمود و اظهار داشت: فراكسیون كارگری حتما در این مساله ورود خواهد نمود تا حداقل دستمزد به كارگران پرداخت شود. در صورت بی توجهی پیمانكاران نسبت به پرداخت به موقع حقوق و دستمزد كارگران، به شهرداری اجازه داده خواهد شد تا حقوق كارگران را از محل صورت وضعیت های تایید شده نزد شهرداری پرداخت كند.

حبیب زاده خاطرنشان كرد: بهتر است خود پیمانكاران نسبت به پرداخت حقوق كارگران خود اقدام نمایند، در غیر اینصورت این امر در قراردادهای جدید شهرداری لحاظ شده و به صورت یكی از بندهای قرارداد مورد توجه قرار خواهد گرفت.
نائب رییس كمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیك شورای شهر به دیدارهای مختلف خود با كارگران بخش های مختلف شهرداری و سازمان های تابعه و اطلاع از مشكلات آنها اشاره نمود و اظهار داشت: به همراه اقای محجوب نماینده مردم تهران در مجلس در اغلب ایستگاه های آتش نشانی تهران حاضر و از نزدیك در جریان مشكلات آنها قرار گرفتیم. بر همین مبنا از جانب دكتر شیخ - معاون منابع انسانی شهرداری تهران كمیته ای تشكیل و روز گذشته با حضور ایشان، بنده و آقای داوری رییس سازمان آتش نشانی جلسه ای برگزار و این موضوعات مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به توافقات خوبی رسیدیم كه بزودی مفاد آن اعلام خواهد شد.
بنا براعلام سایت شورای شهر، رییس كمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با تاكید براینكه طبق قانون به كار گماردن كودكان ممنوع می باشد، به فعالیت كودكان در حوزه جمع آوری پسماند اشاره نمود و اظهار داشت: اشتغال كودكان در حوزه پسماند چهره خوبی ندارد و عمده شكایات مردم این است كه چرا كودكان در چنین وضعیت نامناسبی مشغول به كار هستند. هرچند كه استفاده از كودكان طبق قانون ممنوع می باشد، اما باید راه حل هایی یافت كه مشكلات كودكانی كه مشغول به كار هستند، كمتر شود.1397/02/12
14:24:31
5.0 / 5
4662
تگهای خبر: دستمزد , شهر , شهرداری , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پلات