پیمانكار فاز ۵ خبر داد

توافق در فاز ۵ پردیس هنوز حاصل نشده، مذاكرات ادامه دارد

توافق در فاز ۵ پردیس هنوز حاصل نشده، مذاكرات ادامه دارد

پلات: در شرایطی كه شركت عمران شهر جدید پردیس از توافق نهایی با پیمانكار فاز ۵ اطلاع داده بود، پیمانكار مربوطه می گوید كه هنوز به توافق نهایی دست نیافته اند و برای تكمیل ایرادهای ۱۰۰۰ واحد به ۷ تا ۸ میلیارد تومان نیاز دارند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، پس از اعلام شركت عمران شهر جدید پردیس در خصوص این كه با پیمانكار فاز ۵ توافق شده تا واحدهای آماده را به تدریج تحویل دهد، متقاضیان اعلام نمودند هنوز این روند آغاز نشده است. در عین حال سازنده ی مربوطه به ایسنا اظهار داشت كه توافق نهایی هنوز انجام نشده و در حال مذاكره هستیم. ایرج رهبر البته این را هم بیان كرد كه واحدها ایرادهای جزئی دارند و اگر شركت عمران حدود ۷ تا ۸ میلیارد تومان بپردازد، می توانیم ایرادات آسانسور، منبع آب، سیستم اطفای حریق و... را برطرف نماییم و واحدها را به متقاضیان تحویل دهیم.
در ایام اخیر مبحث عدم تحویل بعضی واحدهای مسكن مهر پردیس كه سه ماه از وعده تحویل آنها گذشته، در ایسنا مطرح شد؛ موضوعی كه به طرح مباحثی همچون هزینه آورده متقاضیان برای زیرساخت های مسكن مهر انجامید. گفته می گردد در سال های گذشته ۸۱۳ میلیارد تومان از آورده متقاضیان برای تكمیل زیرساخت های پردیس هزینه شده كه دولت تدبیر و امید می گوید این اقدام در زمان دولت قبل انجام شده است. با این حال در ایام اخیر خبر رسیده كه ۲۵۰ میلیارد تومان این رقم از جانب دولت به شركت عمران پردیس برگشت داده شده است. اما سوال این است كه این مبلغ مقرر است صرف ابنیه شود یا زیرساخت؟ هم اكنون با استفاده از تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی، كار احداث واحدهای مسكن مهر پردیس حدودا نهایی شده و احیانا این ۲۵۰ میلیارد تومان مجددا برای خدمات زیربنایی و روبنایی هزینه خواهد شد.
اما درمورد فاز ۵ كه به تازگی گزارش های آن در ایسنا ارسال شده، پیمانكار از اراده برای تكمیل و تحویل واحدها سخن می گوید. ایرج رهبر اظهار داشت: شركت شهرسازی ایرانی ها جمعا متعهد به ساخت ۱۰ هزار واحد است كه از این تعداد ۷۰۰ واحد را تحویل داده ایم. ۱۰۰۰ واحد هم آماده است كه ایرادهای جزئی دارد. برای تكمیل این تعداد نیاز به منابع داریم. مذاكرات با شركت عمران در جریان است اما هنوز به توافق نهایی نرسیده ایم. پیش بینی اولیه این است كه با حدود هفت تا هشت میلیارد تومان تاسیساتی همچون آسانسور، منبع آب و سیستم اطفای حریق تكمیل شود.
او اضافه كرد: موتور آسانسور تماما خارجی است و با عنایت به نوسانات نرخ ارز، واردكنندگان فقط با پرداخت های نقدی اقدام به فروش تجهیزات می كنند، ازاین رو تا زمانی كه منابع به دست ما نرسد نمی توانیم خرید نماییم.
رهبر خبر داد: در صورت پرداخت اعتبارات لازم، نهایتا تا دو ماه آینده واحدها تكمیل و به متقاضیان تحویل خواهد شد.
هم چنین گفته می گردد در ایام اخیر مشكلاتی در سامانه حساب متقاضیان مسكن مهر در بانك مسكن بوجود آمده كه به توقف پیشرفت پروژه ها انجامیده است. البته این بانك اعلام نموده تا آخر هفته ی جاری این مشكل برطرف خواهد شد. از جانب دیگر متقاضیان مسكن مهر به مشكلاتی همچون بازسازی راه های ارتباطی فاز ۸، مراكز خرید مایحتاج روزانه، امكانات ایاب و ذهاب، امنیت، روشنایی معابر و كمبود مدارس در شهر جدید پردیس اشاره می كنند.1397/03/12
14:10:15
5.0 / 5
4887
تگهای خبر: شهر , مسكن , مسكن مهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پلات