معاون آخوندی خبر داد:

جمع آوری اطلاعات جمعیتی مناطق ناكارآمد شهری

جمع آوری اطلاعات جمعیتی مناطق ناكارآمد شهری

پلات: مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری ایران اظهار داشت: مقرر است با هدف بررسی وضعیت مناطق فرسوده و ناكارآمد كشور، اطلاعات جمعیتی و سكونتی این مناطق را با همكاری مركز آمار جمع آوری نماییم.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، هوشنگ عشایری در چهل و چهارمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار از مبادله تفاهم نامه همكاری بین شركت بازآفرینی شهری و مركز آمار ایران در آینده ای نزدیك اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر است با هدف بررسی وضعیت مناطق فرسوده و ناكارآمد در سطح كشور به كمك مركز آمار ایران اطلاعات جمعیتی و سكونتی این مناطق را جمع آوری نماییم كه این اقدام با همكاری این مركز انجام خواهد گرفت.
عشایری با اشاره به شرایط تولید نهادهای تأمین مالی خرد در مناطق هدف هم بیان كرد: این اقدام كه بعنوان مدلی در دستور كار ستاد ملی بازآفرینی شهری قرار دارد باید دارای مصوبات قانونی و شرایط لازم مربوط به خود تحت نظارت ستادهای استانی و برنامه ملی بازآفرینی باشد كه پیگیری خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد: تمامی دستگاه های عضو ستاد ملی بازآفرینی شهری موظف می باشند برنامه اقدامات مشترك خویش را در مناطق هدف اولویت دار در یك سال آینده در این ستاد مطرح كنند تا هرچه سریعتر مورد بررسی و هماهنگی سایر اعضا قرار گرفته و برنامه اجرایی نهایی صادر شود.
مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری ایران ادامه داد: اعضای اصلی ستاد هم باید در جهت پیشبرد اهداف، موضوعات را به دستگاه های استانی انتقال و هرچه سریعتر برنامه پایلوت را از آن ها دریافت كنند.
وی در ادامه سخنان خود با تاكید براینكه برنامه عملیاتی ستاد در سال ۹۸ هم باید تا آخر مهرماه به دولت تحویل داده شود اظهار داشت: تمامی دستگاه ها باید در برش استانی و در هماهنگی با یكدیگر برنامه خویش را تهیه، تدوین و در ستاد ملی اعلام كنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی همینطور چندی قبل با اشاره به اینكه در آینده نزدیك تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی با نرخ بهره ۹ درصد در اختیار توسعه گران قرار خواهد گرفت، اعلام نموده بود: توسعه گران بعد از دو سال دوره مشاركت می بایست ۵۰ درصد واحدهای تولید شده در اراضی دولتی را در اختیار متقاضیانی كه در صندوق پس انداز مسكن یكم ثبت نام كرده اند قرار دهند، بدین ترتیب بعد از دو سال ۲۵۰۰ میلیارد تومان سهم دولت، باز خواهد گشت.
عشایری در ادامه با اشاره به اینكه بیش از ۱۴۰ هزار هكتار بافت ناكارآمد شهری در ۵۴۳ شهر شناسایی شده است، اظهار داشت: از بین این تعداد شهر به جز شهر تهران كه بر عهده شهرداری است، در بقیه شهرها اقدام بر عهده شركت باز آفرینی شهری ایران خواهد بود.
به گفته وی محله سیروس در تهران بعنوان پایلوت اجرای طرح بازآفرینی انتخاب كرده ایم و وزارت راه و شهرسازی و شركت بازآفرینی شهری در اجرای این طرح ورود كرده است.

1397/03/27
14:55:20
5.0 / 5
4678
تگهای خبر: تولید , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پلات