قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:

امسال ۱۵۰ هزار واحد مسكن مهر را تحویل می دهیم

امسال ۱۵۰ هزار واحد مسكن مهر را تحویل می دهیم

پلات: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسكن مهر اظهار داشت: قرار شده دولت امسال ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای تامین زیرساخت های مسكن مهر اختصاص دهد كه در صورت تحقق این مورد ۱۵۰ هزار واحد را تحویل می دهیم.


احمد اصغری مهرآبادی در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: طبق برآورد كارگروهی كه در ریاست جمهوری تشكیل شده حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تكمیل طرح های زیربنایی و روبنایی مسكن مهر نیاز است كه قرار شده ۱۴۰۰ میلیارد تومان امسال اختصاص یابد و اگر این اقدام صورت گیرد می توانیم ۱۵۰ هزار واحد مسكن مهر كه هم اكنون از نظر ابنیه كامل هستند را تحویل دهیم.
وی ادامه داد: به دولت پیشنهاد دادیم ۱۰۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه برای احداث زیرساخت های مسكن مهر اختصاص دهد كه رییس جمهور به سازمان برنامه و بودجه دستور داده تا روی این مورد كار كنند. از این رقم ۳۰۰ میلیارد تومان برای پردیس در نظر گرفته شده كه امیدواریم این پول تا پیش از آخر فصل كاری تامین گردد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسكن مهر درمورد آخرین وضعیت ساخت واحدهای مسكونی اظهار داشت: از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسكن مهر حدود ۲ میلیون واحد به اتمام رسیده است. از ۲۰۰ هزار مسكن باقی مانده هم ۱۰۰ هزار واحد فاقد متقاضی است كه از دولت دو مصوبه گرفتیم و دولت محدودیت واگذاری مسكن مهر را حذف نمود. برای این كه سرمایه های به كار رفته هدر نشود و منابع بانكی برگردد اگر شخص حقیقی پیدا نشد واحدها را به پیمانكاران طرف قرارداد می فروشیم.
واگذاری ۵۰ هزار واحد مسكن مهر به مددجویان
مهرآبادی هم چنین با اشاره به مصوبه اخیر مجلس برای واگذاری ۵۰ هزار واحد مسكن مهر به افراد تحت پوشش كمیته امداد و سازمان بهزیستی اظهار نمود: زمین را به قیمت منطقه ای به این عزیزان واگذار می نماییم و پیشنهاد دادیم مدت زمان دوران مشاركت از ۸ سال به ۲ سال كاهش پیدا كند. این مورد در كمیسیون فرعی اقتصادی دولت تصویب شده و به كمیسیون اصلی رفته است. انشاءالله تا دو هفته آینده در كمیسیون اصلی به تصویب می رسد كه می تواند در واگذاری واحدهای فاقد متقاضی موثر باشد.
به قول وی، بخشی از واحدهای مسكن مهر در دادگاه ها پرونده دارند كه باید آن جا رسیدگی شود. به صورت كلی از نظر ساخت، تعداد واحدهای بدون معارضی كه به اتمام نرسیده بسیار اندك است. ولی برای تحویل واحدهای آماده نیازمند این هستیم كه انشعابات و زیرساخت ها آماده شود.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا، با عنایت به تكمیل بودن واحدهای مسكن مهر در خیلی از شهرهای جدید همچون پردیس، پرند و هشتگرد، این واحدها برای تحویل، معطل تكمیل خدمات زیربنایی و روبنایی هستند؛ چون كه دولت اعتقاد دارد نباید واحدها را بدون خدمات به مردم تحویل داد. در هفته های اخیر متقاضیان مسكن مهر فاز ۵ پردیس گلایه هایی نسبت به عدم تحویل واحدهای داشتند كه یكم تیرماه شركت عمران شهر جدید پردیس اعلام نمود با عنایت به موافقت برای پرداخت یك میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به پیمانكار كه ۸۰۰ میلیون تومان از این مبلغ به دست پیمانكار رسیده در ایام آینده تحویل واحدهای مسكن مهر فاز ۵ پردیس آغاز می گردد.1397/04/18
15:11:37
5.0 / 5
4924
تگهای خبر: خدمات , شهر , مسكن , مسكن مهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پلات