توسعه مسیر ریلی ارس با همكاری راه آهن جمهوری اسلامی ایران

توسعه مسیر ریلی ارس با همكاری راه آهن جمهوری اسلامی ایران

پلات: دیدار و گفت وگوی «محسن نریمان»، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس با «سعید محمدزاده»، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل راه آهن كشور با مبحث توسعه مسیرهای ریلی منطقه آزاد ارس انجام شد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، «محسن نریمان» در این دیدار با اشاره به اقدامات و مطالعات انجام گرفته توسط سازمان منطقه آزاد ارس در حوزه توسعه مسیر ریلی، اظهار داشت: مطالعات مسیر خط آهن «جلفا - اصلاندوز» به اتمام رسیده است و چندین جلسه ابتدایی هم در این زمینه با راه آهن جمهوری اسلامی برگزار شده است.
وی خاطرنشان كرد: از پنج شركت علاقه مند فعالیت در این پروژه دو شركت چند ملیتی به صورت مصمم برای سرمایه گذاری در این خط اعلام آمادگی كرده اند و در صورت صدور مجوزها، احداث این مسیر استراتژیك آغاز خواهد شد.
نریمان با اشاره به آخر مطالعات مسیر «جلفا - چشمه ثریا» هم اظهار داشت: مسیر جلفا به چشمه ثریا برای اتصال خط آهن جلفا به تركیه در برنامه های راه آهن كشور هم قرار دارد و منطقه آزاد ارس نگاه ویژه ای به این مسیر ریلی دارد.
وی با تاكید بر تلاش سازمان منطقه آزاد ارس برای توسعه ریلی منطقه، تصریح كرد: افزایش سرعت مسیر «تبریز – جلفا» هم یكی از مواردی است كه در سازمان منطقه آزاد ارس به صورت جدی به دنبال آن هستیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس اضافه كرد: تأسیس شركت ارس ریل و راه اندازی قطار گردشگری هم از دیگر مواردی است كه می تواند به كمك راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سبب تحول در حوزه حمل و نقل ریلی كشور شود.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران هم در این دیدار، اظهار داشت: راه آهن جمهوری اسلامی ایران از هرگونه همكاری با سازمان منطقه آزاد ارس استقبال می كند.
«سعید محمدزاده» اظهار نمود: افزایش سرعت مسیر «تبریز – جلفا» هم یكی از مواردی است كه مورد بررسی قرار گرفته است و این قابلیت در راه وجود دارد تا با تغییراتی بتوان بر سرعت حركت قطار افزود.
وی خاطرنشان كرد: زیباسازی منظر شهری ایستگاه قطار جلفا و شهرك مسكونی راه آهن این شهر هم همچون مواردی است كه از جانب دو طرف به آن تاكید می گردد.
برگزاری جلسات منظم سازمان منطقه آزاد ارس با راه آهن جمهوری اسلامی ایران همچون تصمیمات این دیدار بود.
در این دیدار علاوه بر مدیران عامل سازمان منطقه آزاد ارس و راه آهن جمهوری اسلامی ایران، معاونین و مدیران دو مجموعه هم حاضر بودند.1397/05/03
14:37:49
5.0 / 5
4931
تگهای خبر: راه آهن , شهر , قطار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پلات