تكمیل گام به گام پازل حمایت از رانندگان

اجرای بیمه تكمیلی رانندگان كلید خورد

اجرای بیمه تكمیلی رانندگان كلید خورد

پلات: چند هفته بعد از برگزاری جلسات وزیر راه و شهرسازی با نمایندگان اصناف و انجمن های رانندگان سراسر كشور، وعده هایی كه مسئولان این وزارتخانه به رانندگان داده بودند، در حال اجرا شدن است و در جدیدترین برنامه طرح خدمات بیمه تكمیلی درمان مجانی رانندگان در دستور كار قرار گرفت.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، در جریان اولین جلسه ای كه وزیر راه و شهرسازی با نمایندگان اصناف سراسر كشور برگزار كرد، چند وعده مهم داده شد كه یكی از اصلی ترین آنها افزایش نرخ كرایه حمل بار در سراسر كشور بود. بر مبنای برنامه ریزی های صورت گرفته نرخ كرایه رانندگان كامیون ۲۰ درصد باید افزایش می یافت كه در گزارش جدید عرضه شده از جانب سازمان راهداری این طرح در سراسر كشور اجرایی شده و به نظر می آید رانندگان توانسته اند یكی از دغدغه های خویش را نهایی شده ببینند.

دیگر مسئله مهمی كه محل اعتراض رانندگان بود، بحث محاسبه نرخ كرایه بر مبنای تن- كیلومتر بود كه طبق اعلام وزیر راه برای اجرایی شدن نیاز به مطالعات دقیق و برنامه ریزی جدید داشت كه احیانا ظرف هفته های آینده به فاز اجرا می رسد.

یكی دیگر از دغدغه های اصلی رانندگان به مبحث هزینه های بالای لوازم یدكی خودروهایشان باز می گشت كه با هماهنگی صورت گرفته میان سازمان راهداری و مسئولان وزارت صنعت، بنا شده رانندگان كامیون در زمانی كوتاه امكان بهره برداری از لوازم یدكی با قیمت پایین را هم پیدا كنند.

در كنار این مسائل صنفی، رانندگان در حوزه بیمه هم دغدغه هایی داشتند كه در انتها جلسه با وزیر راه و شهرسازی بنا شد در كوتاه ترین زمان ممكن امكان تغییر شرایط آن به وجود بیاید.

این مبحث بعنوان یكی از آخرین برنامه ریزی های صورت گرفته از جانب مقامات دولتی برای بهبود شرایط رانندگان، در ایام اخیر با نهایی شدن قراردادی كه با حضور رئیس سازمان راهداری نهایی شد، طرح برخورداری از خدمات بیمه تكمیلی درمان به صورت مجانی برای رانندگان و همسرانشان به مرحله اجرا رسید.

سازمان راهداری پیش بینی كرده كه در چهارچوب این طرح شركت های بیمه گر باید حدود ۹۰۰ هزار نفر را بیمه كنند كه با عنایت به پیگیری مراحل اجرایی مورد نیاز تا تاریخ ۱۵ مرداد رانندگان می توانند با حضور در مراكز صدور كارت هوشمند اقدامات لازم برای اجرایی شدن بیمه درمانی شان را در دستور كار قرار دهند.

در كنار بیمه تكمیلی بحث قرارداد بیمه عمر حدود ۴۸۰ هزار نفر رانندگان كامیون های حمل كالا هم در دستور كار قرار دارد كه می تواند برای فوت ۱۰ میلیون تومان و برای حوادث شغلی ۵ میلیون تومان از راننده دریافت كند تا وی رسما در چهارچوب بیمه عمر تعریف شود.

داریوش امانی- معاون حمل و نقل سازمان راهداری- در گفت و گو با ایسنا ضمن تایید برنامه ریزی های اجرایی در دستور كار سازمان راهداری برای بهبود شرایط رانندگان اعلام نمود بعد از آنكه نمایندگان انجمن های صنفی توانستند در جلساتی مسائل و مشكلات خویش را با وزیر راه و شهرسازی در بین بگذارند، در هفته های گذشته سعی شده به تمام این دغدغه های بحق پاسخ داده شود تا مسائلی چون بیمه، مشكلات صنفی رانندگان و مسائلی همچون تامین منابع اعتباری و نوسازی ناوگان در دستور كار قرار گیرد تا شرایط برای این قشر زحمتكش كشور بهبود یابد.
1397/05/06
14:13:05
5.0 / 5
4950
تگهای خبر: خانه , خدمات , راهداری , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پلات