وزیر راه در اسدآباد:

راه آهن و آزادراه دو پروژه مهم برای اسدآباد خواهند بود

راه آهن و آزادراه دو پروژه مهم برای اسدآباد خواهند بود

پلات: وزیر راه و شهر سازی اظهار داشت: تحقق و به ثمر رسیدن راه آهن و آزاد راه در اسدآباد 2 پروژه مهم منطقه خواهد بود.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، آخوندی در بازدید خود از موقعیت مسیر اتصال راه آهن همدان _سنندج به ملایر _كرمانشاه از مسیر اسدآباد، تویسركان، كنگاور اظهار نمود: در ارتباط با راه آهن اسدآباد فاز دوم مطالعاتی آن انجام شده و با انجام شدن نقشه كار باید برآورد كار را دریابیم تا بتوانیم در بودجه 98 كار جدیدی برای آن انجام دهیم.
وی با اشاره به اینكه كار پروژه آزاد راه اسدآباد آسان تر و شدنی تر خواهد بود، اضافه كرد: مذاكرات بر روی این طرح انجام گرفته و تلاش می نماییم موافقت كارمطالعاتی طرح را هم از هیات وزیران بگیریم.
آخوندی خاطرنشان كرد: تلاش خواهیم كردبا كمك و پیگیری مجلس و راه و شهرسازی آرزوی مردم منطقه در جهت این دو پروژه مهم منطقه محقق و به ثمر برسد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی هم اظهار داشت: امروز وزیر راه و شهرسازی از اتصال راه آهن اسدآباد به مسیر راه آهن همدان _سنندج بازدید می كند كه این مسیر به كنگاور اتصال و به راه آهن كرمانشاه می پیوندد و مسافران مسیر تهران، همدان از مسیر اسدآباد به سمت كرمانشاه می روند كه این مسیر نزدیك وسرعتی تر خواهد بود.
دكتر اكبررنجبرزاده با اشاره به اینكه موقعیت خوبی برای اسدآباد، كنگاور، تویسركان و صحنه بوجود آمده كه از طریق آهن بهره مند شوند، تصریح كرد: در جهت این راه آهن ابتدا به ساكن در سال 95 از معاون اول رییس جمهور دكتر نوبخت به اسدآباد دعوت و در شورای برنامه ریزی شهرستان این مورد كلید خورد.
وی اظهار داشت: با پیگیری لازم موافقت وزیر راه و شهرسازی دریافت و مطالعات اولیه طرح انجام شد و بعد از آن مطالعات اولیه به سازمان برنامه و بودجه برای تصویب در كمیسیون ماده 23 احكام دائمی ارسال و مورد تایید و موافقت قرار گرفت و مسكوت باقی ماند تا در سال های آینده در صورت توانمندی این پروژه را در لایحه بودجه قرار دهند.
نماینده مردم اسدآباد در خانه ملت با اشاره به اینكه از طریق میان بر دیگری ردیف بودجه برای این طرح را پیگیری كردیم، اظهار نمود: با موافقت نامه سازمان برنامه و بودجه كه پیش از آن دریافت كرده بودیم برنامه بودجه طرح رادر مجلس مطرح كردیم كه این طرح فورا دارای ردیف بودجه شد و با اعتباری افزون بر 14 میلیارد تومان در ماده واحده قانون بودجه مجلس قرار گرفت.
وی خاطرنشان كرد: هم اكنون این پروژه دارای 14 میلیارد تومان اعتبار در ردیف بودجه مجلس در مرحله اول بوده و در انتظار هستیم هر چه سریعتر مراحل مطالعات تكمیلی طرح به آخر رسیده و مراحل اجرایی طرح تا آخر سال با كلنگ زنی طرح آغاز شود.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: پروژه احداث راه آهن مسیر همدان، سنندج از اتصال به اسدآباد، كنگاور، كرمانشاه در روند توسعه این مناطق از نقش مفید و موثری برخوردار خواهد بود.
رنجبرزاده در ادامه خاطرنشان كرد: با تلاش و پیگیری ها در قانون بودجه سال 97 آزاد راه همدان _اسدآباد_كنگاور _ كرمانشاه با اعتبار 5.5 میلیارد تومان دارای ردیف بودجه شدند كه امیدواریم این پروژه ها به نتیجه رسیده و عملیاتی شوند.
فرماندار اسدآباد هم با اشاره به اینكه اختصاص ردیف بودجه برای راه آهن در اسدآباد یك كار زیربنایی اساسی بوده و در جذب سرمایه گذاران به منطقه تأثیر بسزایی خواهد داشت، اضافه كرد: اتصال اسدآباد به شبكه ریلی كشور و هم آزاد راه برای این شهرستان از ضروریات بوده و می تواند روند توسعه منطقه را شتاب و سرعت چشمگیری دهد.
كریم حمیدوند با اشاره به اختصاص 14 میلیارد تومان ردیف بودجه در مرحله اول برای راه آهن اسدآباد اظهار داشت: این میزان ردیف بودجه در مرحله اول 17 میلیارد تومان بوده كه باكاهش 20 درصدی به 14 میلیارد تومان كاهش یافت.1397/05/13
13:13:54
5.0 / 5
5024
تگهای خبر: پروژه , راه آهن , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پلات