در جشنواره ملی كارآفرینان برتر چه گذشت؟

در جشنواره ملی كارآفرینان برتر چه گذشت؟

پلات: معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار اعتقاد دارد هرچه اعتماد به اقتصاد و فضای كسب و كار بیشتر شود، رتبه ما در حوزه كارآفرینی به همان میزان بهتر می گردد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، عیسی منصوری در دوازدهمین جشنواره ملی كارآفرینان برتر اظهار داشت: در شرایطی در جنگ اقتصادی به سر می بریم كه از یكسو از آینده اقتصاد و كسب و كار اطلاعی نداریم و از یكسو در عدم قطعیت و اطمینان به وضعیت موجود قرار داریم و هنر كارآفرین این است كه میانه این طیف را انتخاب نماید و مخاطره را بپذیرد.
وی افزود: در این شرایط هرچه اطمینان و اعتماد افزایش پیدا كند، امكان كارآفرینی هم بیشتر می گردد و هرچه به سمت عدم اعتماد به اقتصاد و فضای كسب و كار برویم، نمره و رتبه ما در حوزه كارآفرینی كمتر و احتمال خطر بیشتر خواهد شد.
رییس شورای سیاستگذاری جشنواره ملی كارآفرینان برتر اضافه كرد: هر زمان كه این اعتماد نسبت به اقتصاد به وجود آمده در حوزه اشتغال و كارآفرینی و اتصال به بازارهای جهانی چند رده نمره ما بهتر شده است.
به قول منصوری تجربه چندماه اخیر نشان داده است كه ماندن در حوزه كارآفرینی دشوار می باشد.
سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی هم اظهار داشت: نیم درصد از كل فضای كسب و كار دراختیار كارآفرینان است كه این میزان ۳۸ درصد بازار اشتغال را به خود مختص كرده است.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بند پی اظهار نمود: رشد اقتصادی و شكوفایی و بالندگی آن نیازمند توسعه بنگاه های كارآفرینی است و باید شرایطی را فراهم نماییم كه به سمت ترویج و توسعه و نهادینه كردن كارآفرینی برویم.

وی افزود: دولت مكلف است تا سال ۱۳۹۹ بیش از یك میلیون شغل تولید كند كه یكی از طریق ها، حمایت همه جانبه، رفع موانع كسب و كار، اصلاح نظام بانكی و بنگاه داری و واگذاری صحیح بنگاه هاست.

محسنی بندپی خاطرنشان كرد: در بحث شاخص های كسب و كار از رتبه ۸۵ به رتبه ۷۲ و در رتبه كارآفرینی در منطقه منا و خاورمیانه از ۱۴ به ۱۱ رسیدیم كه در مقایسه با سال قبل سه رتبه بهبود را نشان داده است.

سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در كشور ما سه مولفه وجود دارد؛ اول گرایش مردم به كارآفرینی كه هست اما دو مولفه دیگر توانایی و مهارت كارآفرینی و وضعیت كیفی كسب و كارهای نوپا و مشاغل جدید است كه ما سیاست گذاران باید برروی این دو مولفه بیشتر كار نماییم.
محسنی بندپی افزود: اگر سازمان آموزش فنی و حرفه ای تا روز گذشته یك نسخه كلی را برای همه استان ها طراحی نموده، امروز باید مزیت های استانی را شناسایی كند. در بوشهر مدیریت دریا و شیلات و بنادر، در خراسان زعفران و در استان های دیگر فرش و پوشاك و صنایع دستی را شناسایی و بر مبنای آن اقدام نماید.

وی درعین حال تولید مدارس كارآفرینی و اشتغال برای جوانان و كارآفرینان و مهدكودك های خلاق و نوآور را از اولویت های وزارت كار برشمرد و اظهار داشت: حمایت عملی از پارك ها و مراكز رشد و كانون های كارآفرینی باید صورت گیرد و ما در این راستا اعلام آمادگی می نماییم.

سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به اقدامات صورت گرفته در حوزه رفاه و كار در دولت روحانی اشاره و خاطرنشان كرد: در دولت دوازهم مستمری مددجویان بهزیستی و كمیته امداد افزایش یافت و پشت نوبتی ها در سال ۹۷ به چرخه دریافت مستمری بگیران اضافه شدند.

وی اظهار داشت: صندوق بازنشستگی اگر می خواهد وارد فعالیت های اقتصادی شود، ابتدا باید خدمات به بازنشستگان را ارتقاء بدهد تا شاهد بهبود وضع معیشت و كیفیت خدمات به بازنشستگان باشیم.

محسنی بندپی در انتها ابراز امیدواری كرد: شرایط اشتغال و تولید و رشد بنگاه های كارآفرینی در كشور را روز به روز شاهد باشیم.
در ادامه این مراسم رحیم سرهنگی - مدیركل توسعه كارآفرینی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی - هم اظهار نمود: از سال ۱۳۸۵ تا به امروز 11 جشنواره كارآفرینان برتر برگزار شده و این دوازهمین جشنواره ای است كه به همت وزارت كار برگزار می گردد.
وی از انتخاب و معرفی بیش از ۳۰۰۰ كارآفرین برتر استانی و ۱۲۰ كارآفرین برتر ملی خبرداد و اظهار داشت: وزارت كار در دو سال اخیر رویكرد انتخاب كارآفرینان برتر را بر اساس شناسایی و معرفی بنگاه هایی كه طی سه سال قبل دارای نوآوری منجر به رشد بالا بوده اند، پایه ریزی و شاخص های شناسایی كارآفرینان را بر مبنای رویكرد فوق طراحی كرد.
سرهنگی اظهار داشت: در فرایند انتخاب و معرفی كارآفرینان برتر، شاخص های مختلفی همچون مسئولیت اجتماعی، ملاحظات محیط زیست، نیروی انسانی و روابط كار مورد توجه قرار گرفته است.
رییس دبیرخانه جشنواره كارآفرینان برتر به جزئیات برگزاری این جشنواره هم پرداخت و اظهار داشت: ثبت نام كارآفرینان از نیمه دوم سال ۱۳۹۶ در سامانه كارآفرینان برتر (WWW.karafarinanebartar.ir) شروع شد. تعداد كل ثبت نام شدگان در ۳۱ استان ۶۱۵۸ نفر بودند كه از این تعداد ۸۰ درصد را مردان و ۲۰ درصد را زنان تشكیل دادند.
به قول سرهنگی از این تعداد ثبت نامی در سامانه جشنواره، ۲۰ درصد در بخش كشاورزی، ۴۱ درصد در بخش صنعت و ۳۹ درصد در بخش خدمات بودند.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، دوازدهمین جشنواره ملی كارآفرینان برتر با حضور سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، معاون اشتغال وزارت كار، جمعی از مدیران و مسئولان این وزارتخانه در سالن ۱۷ شهریور وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار گردید و از ۱۲ كارآفرین برتر ملی با اهدای سردیس حاج خلیفه رهبر بعنوان نماد كارآفرینی تقدیر به عمل آمد.1397/05/29
14:36:36
5.0 / 5
4556
تگهای خبر: تولید , جت , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پلات