علوی: دولت باید به دنبال رضایت و استقبال مردم از صنعت هوانوردی باشد

علوی: دولت باید به دنبال رضایت و استقبال مردم از صنعت هوانوردی باشد

پلات: نایب رئیس كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: اولویت قرار دادن صنعت هوانوردی نسبت به نرخ بلیت ایرلاین ها مانند این است كه برای كت دوخته نشده دكمه بخریم. ما باید در گام اول به دنبال رضایت و استقبال مردم از صنعت هوانوردی باشیم نه اینكه با افزایش قیمت ها انگیزه مردم را هم از آن ها بگیریم.


سید احسن علوی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به افزایش قیمت بلیت ایرلاین ها بیان كرد: صنعت هوانوردی برای همه حائز اهمیت می باشد ولی امروز مسئله چیز دیگری است. دو الی سه برابر شدن قیمت ها به صورت یكباره فشار زیادی را به مردم وارد می سازد كه در نهایت به صنعت هوانوردی لطمه می زند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: زمانی كه مردم توانایی خرید بلیت را نداشته باشند ناگزیر هستند كه از خودروهای شخصی و خطوط زمینی استفاده كنند. این امر به ضرر ناوگان هوایی كشور است مردم هم از حقوقی كه در استفاد از ایرلاین ها دارند محروم می شوند.
نماینده مردم سنندج در مجلس افزود: وزارت راه و شهرسازی باید كارگروهی برای بررسی این مورد تشكیل دهد. افزایش قیمت ها به صورت پلكانی اگر بر مبنای ضوابط باشد مشكلی تولید نخواهد كرد اما اگر به صوت ناگهانی این اتفاق بیفتد صنعت هوانوردی صدمه خواهد دید. اگر دولت در این زمینه تدبیری نیندیشد ما حتی گردشگرهای خارجی خویش را هم از دست خواهیم داد.
علوی خاطرنشان كرد: بلیت هواپیما از تهران به مشهد ۵۰۰ هزار تومان شده است و مبلغی كه برای رفت و برگشت باید پرداخت كرد معادل یك میلیون تومان است. چه كسانی توانایی پرداخت این مبلغ را دارند؟ اولویت قرار دادن صنعت هوانوردی نسبت به نرخ بلیت ایرلاین ها مانند این است كه برای كت دوخته نشده دكمه بخریم. ما باید در گام اول به دنبال رضایت و استقبال مردم از صنعت هوانوردی باشیم نه اینكه با افزایش قیمت ها انگیزه مردم را هم از آنها بگیریم.
وی تصریح كرد: ما در كشوری زندگی می نماییم كه درصد بالایی از مردم توانایی مالی پایینی دارند. حداقل باید در مورد نرخ ایرلاین های داخلی سازمان هواپیمایی كشور تدبیری بیندیشد. با وضعیت كنونی صنعت هواپیمایی به سمت انحلال پیش می رود.1397/06/03
15:18:27
5.0 / 5
4453
تگهای خبر: هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پلات