مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان عنوان كرد:

جابجایی۷میلیون مسافر دریایی در چهار ماه، رشد ۳درصدی صادرات غیرنفتی

جابجایی۷میلیون مسافر دریایی در چهار ماه، رشد ۳درصدی صادرات غیرنفتی

پلات: مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: ​طی چهار ماهه نخست سال جاری شش میلیون و ۹۰۰​هزار نفر سفر در پایانه های مسافری دریایی ترابری شدند.به گزارش پلات به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، اله مراد عفیفی پور درباره عملكرد بیش از ۷۰بندر استان هرمزگان در چهار ماهه نخست سالجاری، اضافه كرد: از مجموع ۳۲میلیون و ۸۲۵هزار تن كالای تخلیه و بارگیری شده در این بنادر، ۲۱میلیون و ۵۴۰هزار تن مربوط به كالاهای غیر نفتی و ۱۱میلیون و ۲۸۵هزار تن به كالاهای نفتی اختصاص دارد.
وی حجم صادرات كالاهای غیرنفتی با استفاده از بنادر تجاری این استان را ۱۲ میلیون و ۶۸۳ هزار و ۷۷۰ تن با رشد مثبت ۳ درصدی اعلام نمود و اظهارداشت: از شروع سال جاری تا ابتدای مرداد ماه، یك میلیون و ۵۷ هزار و ۸۹۱ تن از این كالاها، ترانشیپ و یك میلیون و ۹۰۳ هزار تن هم ترانزیت شد.
عفیفی پور از كابوتاژ (حمل و نقل كالا با استفاده از آب های ساحلی) دو میلیون و ۶۷۴ هزار و ۳۹۵ تن و همینطور واردات دو میلیون و ۷۰۲ هزار و ۷۷۹ تن كالای غیرنفتی در بنادر این استان اطلاع داد.
صادرات ۴.۵ میلیون تن انواع فرآورده نفتی
مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم صادرات فرآورده های نفتی در بنادر این استان را چهار میلیون و ۵۴۲ هزار و ۹۴۲ تن اعلام نمود و اظهار داشت: طی مدت یاد شده، ۱۵هزار و ۴۳۷ تن، ترانزیت و شش میلیون و ۳۴۴ هزار تن، كابوتاژ شد. همینطور جابجایی ۳۸۲ هزار و ۲۱۳ تن محموله های وارداتی فرآورده نفتی هم به انجام رسید.
وی تصریح كرد: در دوره زمانی چهار ماهه نخست سال جاری، ۷۸۵ هزار و ۵۸۵ TEU كانتینر (هر تی.ای. یو معادل یك كانتینر بیست فوت) در مجموعه بنادر بازرگانی این استان تخلیه و بارگیری شد.
عفیفی پور بیان كرد: از شروع سال جاری تا ابتدای مرداد ماه ترابری ۶ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۴۹۹ نفر سفر در بنادر و پایانه های مسافری دریایی این استان به ثبت رسید.
تردد ۳۷ هزار فروند شناور به بنادر با افزایش سه برابری
مدیركل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از پهلوگیری۳۷هزار و ۲۶۲فروند شناور در این بنادر و ثبت رشد مثبت۲۱۶درصدی اطلاع داد و اظهار داشت: از این رقم، یكهزار و ۸۱۵فروند شامل كشتی های بالای هزار تن و ۳۵هزار و ۴۴۷فروند از شناورهای پهلو گرفته در این بنادر، زیر هزار تن وزن داشته است.

1397/06/04
16:16:12
5.0 / 5
4306
تگهای خبر: بنادر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پلات