مقام مسئول خبر داد:

آغاز راهداری زمستانی با ۱۴ هزار راهدار و ۹ هزار دستگاه ماشین آلات

آغاز راهداری زمستانی با ۱۴ هزار راهدار و ۹ هزار دستگاه ماشین آلات

پلات: مدیركل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری اظهار داشت: امسال تعداد ۱۴ هزار راهدار، ۶۴۰ راهدارخانه، ۲۱۰۰ اكیپ راهداری و ۹۰۰۰ دستگاه ماشین آلات، آماده عملیات راهداری زمستانی هستند.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، داریوش نصر با اشاره به تمهیدات سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در مورد عملیات راهداری زمستانی سال ۱۳۹۷ در بخش تجهیز راهدارخانه ها و ماشین آلات تصریح كرد: از دو ماه قبل بر مبنای پیش بینی ها و برنامه ریزی ها با تأمین اعتبار و تخصیص آن بین استان ها مبادرت به خرید شن و نمك به میزان لازم، بازسازی و اورهال كردن ماشین آلات شد.
وی اضافه كرد: بر مبنای برنامه ریزی انجام شده پنج استان تهران، قزوین، البرز، مازندران و قم بعنوان حلقه اول راهداری زمستانی سال جاری در اولویت قرار دارند و اعتبار خوبی برای تجهیز و آماده سازی ماشین آلات تخصص داده شد. همینطور در همین مدت برخی استان ها موفق به خرید ماشین آلات و تجهیزات شده اند.
مدیركل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با اشاره به مبحث «چیدمان ماشین آلات» اظهار داشت: علاوه بر ماشین آلات سازمان و ادارات كل استان ها با هماهنگی بخش خصوصی مبادرت به اجاره ماشین آلات برای مواقع بحرانی برای حفظ چیدمان ماشین آلات در هر محور بر مبنای برنامه حفظ شود.
مدیران كل استان ها تا آخر مهرماه در جریان برنامه راهداری زمستانی امسال قرار می گیرند
نصر با اشاره به اینكه «تمامی اقدامات پیش از شروع بارش مشخص شده است» اظهار داشت: تا آخر مهرماه تمامی مدیران كل استان ها با استفاده از جلسات در جریان جزئیات كامل برنامه راهداری زمستانی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و شیوه های عملیات قرار خواهند گرفت.
وی با شاره به پیش بینی طولانی بودن مدت سرما و افزایش میزان بارش امسال نسبت به سال قبل اظهار داشت: بر این اساس دوره های آموزش یخ زدایی، برف روبی، رانندگی با دستگاه های برف خور و نحوه كار با سیستم های هوشمند راهداری در سطح ادارات كل استان ها برگزار شده است.
مدیركل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات با عنایت به میزان سفرهای شش ماهه دوم سال و نسبت تعداد كاربر به راهدارها خاطرنشان كرد: همراه داشتن زنجیر چرخ، مواد غذایی و پوشاك مناسب، اجتناب از سفرهای غیرضروری، توجه به اطلاعیه های سامانه ۱۴۱ و سازمان هواشناسی در حضور و نقش مردم بسیار برجسته است؛ اما درصورتی كه مثلث «مردم، راهدار، رسانه» به خوبی عمل كند با كمترین مشكلات در برابر با كولاك، بارش برف و یخبندان مواجه خواهیم شد.
نصر، كولاك و برف و بارش شدید در جاده ها را اجتناب ناپذیر خواند و اظهار داشت: نحوه برخورد با این اتفاقات و عرضه خدمات مطلوب برای سفر ایمن و جلوگیری از انسداد محورها با حمایت های ریاست سازمان، معاونت راهداری و گروه های تشكیلاتی در سطح استان ها و شهرستان ها برنامه ریزی شده است.
۱۱۰ دستگاه ماشین آلات جدید به ناوگان راهداری اضافه می شود
وی اضافه كرد: با عنایت به موافقت نامه ای كه به تازگی امضا شده، نزدیك به ۱۱۰ دستگاه ماشین آلات به ناوگان راهداری اضافه می گردد.
مدیركل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در بخش راهداری زمستانی در راه های روستایی در سه بخش بیان داشت: بخشی از طریق های روستایی با همكاری دهیاری ها و معتمدین روستاها با تامین تجهیزات و سوخت و برخی دیگر با استقرار مستقیم نیروهای راهداری بازگشایی می شوند، همینطور بازگشایی راه های اصلی و فرعی دسترسی به روستاها هم در كوتاه ترین زمان
مدیركل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای تصریح كرد: امسال تعداد ۱۴ هزار راهدار، ۶۴۰ راهدارخانه، ۲۱۰۰ اكیپ راهداری به همراه ۹۰۰۰ دستگاه ماشین آلات تجهیز و آماده عملیات راهداری زمستانی هستند.

1397/07/15
19:59:54
5.0 / 5
5215
تگهای خبر: بازسازی , جت , خانه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پلات