وقتی بعد از 30 سال بگویند زمین مال تو نیست!

وقتی بعد از 30 سال بگویند زمین مال تو نیست!

پلات: مشكلات تعاونی های مسكن قصه ای قدیمی است كه هر بار برای عده ای از كاركنان اداره های مختلف دردسر می آفریند؛ گاهی این دردسر آنقدر بزرگ و البته عجیب است كه نمی توان به سادگی از كنار آن عبور كرد.


عجیب مثل اراضی كوثر ساوجبلاغ كه بعد از 26 سال و چند بار دست به دست چرخیدن، ملی اعلام گردید و افراد زیادی را درگیر كرد كه البته مشكل آن اخیراً حل شد. حال مشكل دیگری از همین جنس این دفعه در كرج خودنمایی كرده كه خلاصه آن به شرح زیر است:
حدود 120 نفر از كاركنان اداره برق تهران و كرج 30 سال قبل با عضویت در تعاونی مسكن شركت توزیع نیروی برق استان تهران كه آن زمان با هم ادغام بود؛ زمین هایی را در منطقه كیانمهر خریداری كردند؛ حال بعد از 30 سال و با وجود اینكه سند تك برگی در دست مالكان است مشكلاتی برای ساخت و ساز آنها به وجود آمده و آنها را بین شهرداری كرج، سازمان نظام مهندسی و اداره ثبت اسناد و املاك استان سرگردان كرده است.
عباس مرادخانی، مدیركل ثبت املاك و اسناد البرز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در مورد این مسأله اظهار داشت: پرونده كاركنان شركت تعاونی برق استان حدود پنج ماه است كه مفتوح و در حال بررسی است. این كاركنان حدود سه دهه گذشته زمینی در محدوده فرودگاه پیام خریداری نموده و نقشه ای كلی برای آن تهیه كرده بودند.
وی ادامه داد: این زمین در همان سال ها قطعه بندی شده و به كاركنان شركت تعاونی برق به فروش رسیده و حالا كه اعضای این تعاونی قصد ساخت و ساز در زمین های خویش را دارند با مشكلاتی رو به رو شده اند.
وی توضیح داد: البته برای بعضی از قطعات خریداری شده سند تك برگی صادر شده ولی با عنایت به اینكه تعارض و اختلافاتی در حریم این زمین ها با فرودگاه پیام وجود دارد؛ تمام قطعات باید مجدداً مورد بررسی قرار بگیرد. برای حل این مشكل، نقشه هوایی این زمین تهیه شده تا مجاورت های آن به خوبی مشخص و تفكیك داده شود تا در نهایت اختلافات شناسایی گردد.
این مسئول اظهار داشت: بیشتر از یك هفته از تهیه نقشه كاداستری این زمین می گذرد و امید است با بررسی این نقشه تا دو یا سه هفته دیگر مشكل بوجود آمده رفع گردد.
مرادخانی افزود: زمین كاركنان شركت تعاونی برق حدود سه میلیون متر مربع است و از حلقه دره شروع و تا انتهای فرودگاه پیام ادامه دارد بنابراین نمی توان به سادگی از كنار آن عبور كرد.
این مسئول اضافه كرد: باید هر یك از پلاك های این زمین تك به تك بررسی تا در نهایت اختلافات مشخص شود.
مدیركل ثبت املاك و اسناد البرز اظهار داشت: بررسی نقشه كاداستری این زمین تا یكی دو روز آینده تمام می شود و امیدواریم با حل مشكل بوجود آمده تمام صاحبان قطعات این زمین با اطمینان بتوانند سند خویش را تحویل بگیرند. بدون شك اگر در شناسایی اختلافات بوجود آمده حساسیت به خرج ندهیم در آینده در صورت بروز مشكل و ادعای برخی در مورد تجاوز اعضای این شركت تعاونی به زمین آنها كار به سیستم قضایی می كشد كه در آن صورت هر دو طرف باید چندین سال درگیر شوند.
1397/07/28
19:59:14
5.0 / 5
4847
تگهای خبر: سیستم , شهر , شهرداری , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
پلات