شافعی مطرح كرد؛

حمل پنبه متوقف شود، ترانزیت ایران تعطیل می گردد

حمل پنبه متوقف شود، ترانزیت ایران تعطیل می گردد

پلات: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران اظهار داشت: ترانزیت ما صرفا به جابجایی پنبه تولیدی آسیای میانه محدود شده و اگر این جابجایی متوقف شود ترانزیت ما تعطیل می گردد.به گزارش پلات به نقل از مهر، غلامحسین شافعی در نشست صبحانه كاری بخش خصوصی با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با اشاره به اینكه حمل و نقل محور اقتصاد است و در ایران هم یكی از بخش های مهم اقتصادی حمل و نقل به حساب می آید، اظهار داشت: ناوگان ریلی و جاده ای ما فرسوده بوده و لازم است تا این ناوگان، هم در بخش كامیون ها و هم در بخش قطارهای باری و مسافری نوسازی شود.
رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و كشاورزی ایران با اشاره به توسعه حمل و نقل چه از نظر ناوگان و چه از نظر زیرساخت در كشورهای منطقه اضافه كرد: پیش بینی می گردد حمل ونقل ما متناسب با تحولات منطقه نباشد كه این امر می طلبد بازبینی جدی در توسعه حمل و نقل در كشور داشته باشیم.
وی با اشاره به كم بودن میزان ترانزیت از ایران باوجود داشتن ظرفیت های بالا اظهار داشت: اگر كشورهای آسیای میانه یك روز تصمیم بگیرند پنبه را با استفاده از سایر گونه های حمل و نقل صادر كنند به صورت كلی ترانزیت ایران تعطیل می گردد.
شافعی به تحولات گسترده كشورهای همسایه در حوزه حمل و نقل ریلی اشاره و خاطرنشان كرد: ایران از این پیشرفت ها و تكنولوژی های جدید غافل بوده است.
رئیس اتاق ایران با اشاره به ضرورت توسعه آزادراه ها و زیر ساخت های جاده ای اظهار داشت: جاده مشهد، سرخس باوجود اینكه یكی از پرترددترین جاده های كشور به حساب می آید اما شبیه كوره راه تولید شده است.
وی در مورد شهرسازی نكاتی را خاطرنشان كرد و اظهار داشت: هم اكنون بی هویت ترین شهرسازی را در شهرهای كشور شاهدیم. از یك سو كوچه ها و خیابان های باریك ساخته ایم و از جانب دیگر آسمان خراش در این كوچه ها پروانه ساخت دریافت می كنند.
رئیس اتاق ایران در انتها خواهان اجرای برنامه های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با استفاده از بخش خصوصی شد.

1397/08/05
14:25:05
5.0 / 5
4439
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پلات