با حضور وزیر راه و شهرسازی؛

عملیات اجرایی راه آهن قطعه اول بم - جیرفت كلید خورد

عملیات اجرایی راه آهن قطعه اول بم - جیرفت كلید خورد

پلات: جیرفت - عملیات اجرایی راه آهن قطعه اول بم - جیرفت ۲۶.۷ كیلومتر با حضور وزیر راه و شهرسازی شروع شد.به گزارش پلات به نقل از مهر، محمدجواد فدایی ظهر اموز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی قطعه اول راه آهن «بم – جیرفت» بیان داشت: وزارت راه و شهرسازی یكی از وزارتخانه های بزرگ كشور است.
وی درباب منطقه جیرفت اضافه كرد: كارهای زیادی در این منطقه همچون راه اندازی بزرگراه های اصلی و فرعی و راه های روستایی انجام گرفته و حدود هزار كیلومتر راه روستایی در استان كرمان داریم.
استاندار كرمان به راه اندازی بیمارستان توسط وزارت راه و شهرسازی اشاره نمود و اظهار داشت: حدود هشت هزار و ۱۲۳ متر ساختمان دولتی توسط راه و شهرسازی راه اندازی شده است.
وی به راه های در دست راه اندازی اشاره نمود و تصریح كرد: راه هایی است كه باید راه اندازی یا تكمیل شوند كه برای انجام این پروژه ها نیاز به منابع مالی داریم كه قسمتی از آن توسط دولت پرداخت خواهد شد و بخش دیگری با مشاركت های مردمی امكان پذیر خواهد شد.
فدایی به محدود بودن منابع مالی دولت اشاره نمود و بیان داشت: به سبب گستردگی منابع و محدود بودن بودجه دولت ما مجبوریم كه از منابع بخش خصوصی و مشاركت های مردمی برای تسریع در روند تكمیل پروژه ها استفاده نمائیم.
استاندار كرمان اظهار داشت: بیشتر از ۱۰۰ كیلومتر از دو راهی بم تا جیرفت وجود دارد كه اعتباری در حدود هزار میلیارد تومان برای این پروژه لازم است كه برای تسریع در تكمیل آن باید از مشاركت های مردمی و بخش خصوصی و ماده ۵۶ كمك بگیریم.
وی اضافه كرد: پروژه آب خلیج فارس، گل گوهر و...نیز باید با كمك ماده ۵۶ تامین گردد كه هم اكنون هزار میلیارد تومان آن تامین شده است.
استاندار كرمان اظهارداشت: در مورد اعتبارات دولتی جلسه ای با مسئولان وزارت راه باید برگزار نماییم تا در پیوست سال آینده بودجه خوبی برای این پروژه ها اختصاص دهند تا زودتر به سرانجام برسند.


1397/08/26
15:49:47
5.0 / 5
4372
تگهای خبر: پروژه , خانه , راه آهن , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پلات