معاون سازمان بنادر خبر داد؛

تخریب۱۲۰بنا درسواحل شمال، حضور شركتهای اروپایی درهمایش توسعه سواحل

تخریب۱۲۰بنا درسواحل شمال، حضور شركتهای اروپایی درهمایش توسعه سواحل

پلات: معاون مهندسی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: در سیزدهمین همایش سواحل، بنادر و سازه های دریایی شركت های اروپایی تولیدكننده سازه های دریایی علیرغم تحریم ها به نمایش دستاوردهای خود خواهند پرداخت.به گزارش پلات به نقل از مهر، محمدرضا الهیار در نشست خبری تشریح برنامه های همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی اظهار داشت: سیزدهمین دوره این همایش با عنوان اختصاری آیكوپمس ۲۰۱۸ پنجم تا هفتم آذرماه در تهران با حضور پژوهشگران و سازندگان تجهیزات بندری برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینكه آغازین دوره این همایش سال ۶۹ برگزار شد، اظهار داشت: بااینكه سن دانش مهندسی سواحل در دنیا كمتر از دو دهه است، اما در ایران در سالهای اخیر توسعه این علم سرعت رشد بالایی داشته و هم اكنون از سایر كشورهای منطقه جلوتر هستیم. در تلاشیم این دانش را به سایر كشورها باز عرضه نماییم.
معاون مهندسی و توسعه زیربناهای سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در دوره قبلی این همایش دوسالانه در سال ۲۰۱۶ هزاروسیصد نفر از ۳۷ كشور حضور داشتند كه در این دوره علیرغم تحریم ها، دانشمندان و كارشناسان توسعه سواحل و بنادر از ۳۶ كشور چه در قالب نمایش مقاله و چه در قالب حضور در نشست ها اعلام آمادگی كرده اند.
وی با تاكید بر اینكه در این دوره از همایش آیكوپمس به مقالات كاربردی در صنعت حمل و نقل دریایی اهمیت خاصی داده شده اضافه كرد: برای آغازین بار در همایش سیزدهم اپلیكیشن موبایلی همایش تهیه شده و مقالات كنفرانس در این اپلیكیشن نمایش شده است.
الهیار درباب حامیان جهانی این كنفرانس اظهار داشت: انجمن جهانی زیرساختهای دریایی، سازمان جهانی هواشناسی، سازمان بین المللی آب و هوا شناسی دریای خزر، انجمن جهانی چراغ های دریایی، انجمن جهانی هیدروگرافی و چند مجمع دیگر بین المللی از این كنفرانس حمایت خواهند كرد.
همچنین در این همایش استادانی از دانشگاه های انگلیس، سوئد، كانادا، هلند، عمان، ژاپن و ایران بعنوان سخنران اصلی حضور خواهند داشت.
وی درباره كاربردی بودن برگزاری كنفرانس سواحل و بنادر و سازه های دریایی اظهار داشت: در طول دوره های گذشته كه این همایش برگزار شده، توانسته ایم با استفاده از پیشنهادات پژوهشگران و كارشناسان و مقاله های آنها آئین نامه هایی كه درباب نحوه مهندسی بنادر، دستورالعمل نمایش می دهند را تدوین كرده و در سازمان برنامه و بودجه به تصویب برسانیم. هم اكنون این آئین نامه ها ملاك عمل فعالیت در توسعه سواحل و بنادر هستند.
الهیار با اشاره به اینكه انجمن جهانی زیرساختهای دریایی (PIANC) با ۱۳۳ سال قدمت كه از حامیان این همایش است، اضافه كرد: این انجمن تنها ۲۵ كشور عضو آن هستند و یكی از انجمن های معتبر در زمینه طراحی آئین نامه های توسعه سواحل دریایی در جهان بشمار می رود. ایران تنها كشور منطقه خاورمیانه است كه در این انجمن عضویت دارد.
به گفته عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی: شركت های اروپایی تولیدكننده تجهیزات دریایی باز علیرغم تحریم ها در این همایش حضور دارند.
وی افزود: با پیگیری های سازمان بنادر و دریانوردی در ۳ سال اخیر ۴۰ كیلومتر از خط ساحلی استان های شمالی آزادسازی شده و ۱۲۰ بنا در سواحل شمالی قلع و قمع شده است.

1397/08/30
15:01:16
5.0 / 5
4732
تگهای خبر: بنادر , تولید , حمل و نقل , سازه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پلات