معاون وزیر راه و شهرسازی؛

۳۰ درصد شهرهای ایران نیازمند بازآفرینی است

۳۰ درصد شهرهای ایران نیازمند بازآفرینی است

پلات: دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری با اشاره به وجود مشكلات شهری در ۳۰ درصد شهرها، از تصویب بندهای اصلی سیاست های اجرایی بازآفرینی شهری در جلسه این شورا آگاهی داد.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدسعید ایزدی در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری درباره سیاست های كلان بازآفرینی شهری با اشاره به خلئی كه در گذشته در ارتباط با سیاست بازآفرینی شهری وجود داشت اظهار داشت: خوشبختانه مجموعه مستندات مفصلی به همت شركت بازآفرینی شهری آماده شده است كه می تواند راهگشای اقدامات اجرایی باشند.
وی تصریح كرد: حداقل ۳۰ درصد از مساحت شهرهای امروز ما در مساحتی بالغ بر ۱۳۰ هزار هكتار درگیر مسائل و مشكلات بافت های ناكارآمد هستند. بدین معنا ما اگر فقط بخواهیم به شاخص های سه گانه ای كه برای شناسایی محدوده ها مشخص شد استناد نماییم، حداقل۳۰ درصد از شهرها در ۵۴۴ شهری كه توسط شركت بازآفرینی شهری شناسایی شدند درگیر مسائل و مشكلات شهری با گونه های مختلف هستند.
معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: بندهای سیاست های اجرایی كه تدوین شده مؤید این مطلب است كه آنها مسائلی را پیگیری می كنند كه آن مسائل در گذشته سبب شد تا روند سیاست های بهسازی و نوسازی با موفقیت آن چنانی روبه رو نباشد. به جرأت می توانم بگویم كه در بعضی از مواقع مداخلات در حوزه بافت های شهری به تنزل بیشتری در این محدوده و محلات منجر گردید. دولت محور بودن از مواردی بود كه ما به شدت از آن پرهیز كردیم.
وی افزود: معتقد بوده و هستیم كه دولت باید در جایگاه تسهیلگری خود بنشیند و در اجرای سیاست های بازآفرینی شهری، اقدامات شهرداری ها و مشاركت های مردمی می تواند ثمربخش باشد.
ایزدی اشاره كرد: شهرنگری یكی از بندهای بسیار مهم سند بازآفرینی شهری است. بدین معنا كه محلات در عین حفظ استقلال و فعالیت در درون خود باید فعالیت داشته باشند. در عین حال نباید بی توجه به مقیاس شهر و هم پیوندی با دیگر عناصر شهری باشند كه در این سند هم قید شده و بر آن تاكید ویژه شده است.

1397/09/07
18:22:32
5.0 / 5
4924
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پلات