یك نماینده مجلس:

توقف یكباره واردات قطعات هواپیما نتیجه بخش نیست

توقف یكباره واردات قطعات هواپیما نتیجه بخش نیست

به گزارش پلات عضو كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: توقف ضربتی و یكباره واردات قطعات هواپیما غیر عملی بوده و نتیجه بخش نیست.به گزارش پلات به نقل از خانه ملت، سید حسین افضلی با اشاره به اظهارات مسئولان سازمان هواپیمایی كشوری در ارتباط با متوقف كردن واردات تجهیزات هواپیما به داخل اظهار داشت: قطعات و تجهیزات و سخت افزارهای در رابطه با بخش هواپیما و هوایی همگی های تِك هستند به این معنا كه تكنولوژی بسیار بالایی دارند و ساخت آن نیازمند تلاش های بسیاری است.
نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی افزود: ورود دانشمندان و نخبگان كشور ما به بحث مطالعه و تولید قطعات هواپیما اقدام مثبت و مطلوبی است و پژوهشگران می توانند به این موضوعات ورود كرده و خوشبختانه در خیلی از اوقات این رویكرد نتیجه مثبت به دنبال داشته است.
وی خاطرنشان كرد: اما اینكه واردات تجهیزات و قطعات هواپیما را به یكباره قطع نماییم و تمام تمركز را بر مطالعات و تولیدات داخلی بگذاریم به نظر من رویكرد غیر عملی است و بعید می دانم كه نتیجه ای داشته باشد.
افضلی افزود: سازگار بودن قطعات با هواپیما استانداردسازی قطعات انجام تست های مختلف و دریافت مجوزهای بین المللی تنها بخشی از مراحل و اقداماتی است كه باید در پروسه تولید قطعات هواپیما مورد توجه قرار گیرد.
وی اعلام نمود: به صورت حتم نمی توانیم در مسائلی كه با جان و ایمنی مردم مرتبط می باشد به صورت ضربتی عمل نماییم بلكه باید با تأمل و برنامه ریزی دقیق این مسائل مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.
نماینده مردم در مجلس دهم اظهار داشت: تولید قطعات و تجهیزات هواپیما آیین نامه و مقررات خاص خویش را دارد و در صورت عدم تأیید نهادهای بین المللی و تخصصی، كشورهای دیگر اجازه فرود هواپیما را نمی دهند؛ البته در شرایط كنونی صنعت تولید هواپیما قطعات و تجهیزات هواپیما دیگر به صورت انحصاری در اختیار یك كشور نیست بلكه همه كشورها می توانند در این عرصه فعالیت كنند.
عضو كمیسیون عمران مجلس افزود: اساساً رویكرد مسئولان برای ورود به بحث تولید و قطعات هواپیما خوب است اما این مسئله باید با تحمل و برنامه ریزی دقیق صورت گیرد ضمن اینكه این كار باید با آنالیز اقتصادی كامل همراه باشد تا مشخص شود كه آیا فعالیت در این عرصه برای كشور مقرون به صرفه خواهد بود یا خیر.

1397/09/16
21:23:32
5.0 / 5
4163
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پلات