معاون وزیر راه در نمایشگاه صنایع دریایی:

تحریم ها نمی تواند مانع رشد و بالندگی ایران در حوزه دریا شود

تحریم ها نمی تواند مانع رشد و بالندگی ایران در حوزه دریا شود

پلات: معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دور جدید تحریم های آمریكا مقابل ایران، اظهار داشت: تحریم ها در گذشته و امروز نمی تواند مانع رشد و بالندگی ایران اسلامی در حوزه دریا شود.به گزارش پلات به نقل از مهر، محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی كشور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دریایی ایران در جزیره كیش، اظهار داشت: این رویداد فرصتی مناسبی برای نمایش توانمندی های داخلی در حوزه دریا و آشنایی بیشتر با توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در حوزه دریاست.
وی با اشاره به دور جدید تحریم های آمریكا مقابل ایران، اظهار داشت: تحریم ها در گذشته و امروز نمی تواند مانع رشد و بالندگی ایران اسلامی در حوزه دریا شود، كشور ما ظرفیتهای بالقوه و ویژه ای دارد و حذف این قابلیت ها توهمی برای كشورهای منطقهای و یا فرامنطقه است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به مخالفت سازمانهای بین المللی و كشورهای مختلف با تحریمهای آمریكا مقابل ایران، اظهارداشت: امروز بسیاری بر حقانیت ایران و ناعادلانه بودن تحریمهای یك جانبه مقابل ایران اذعان دارند، البته ایران اسلامی می تواند همانند گذشته محدودیت ها را پشت سر گذاشته و بر رشد و توسعه پایدار خود ادامه دهد.
راستاد افزود: روند توسعه، فعالیت و رشد ۵ درصدی صادرات غیر نفتی نشان دهنده ظرفیت های ویژه ایران است و كشور ما با امكانات و توانمندی های كه دارد می تواند نیاز های سایر كشورها همسایه را باز تامین كند. ما ظرفیت ترانزیتی بندر چابهار را در اختیار كشورهای آسیای میانه و كشورهای دوست و همسایه قرار می دهیم.
وی درانتها با اشاره به برخی مشكلات و مسائل موجود در حوزه تجارت دریایی اشاره كرد: اساسا با همكاری، هماهنگی و تلاش بیشتر می توانیم بر مشكلات غلبه نماییم.

1397/09/26
13:56:08
5.0 / 5
4812
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پلات