مدیرعامل ایران ایر خبرداد؛

درخواست تمدید مجوز اوفك برای خرید بقیه ایرباس های برجامی

درخواست تمدید مجوز اوفك برای خرید بقیه ایرباس های برجامی

به گزارش پلات مدیرعامل هما اظهار داشت: در هیچ یك از قراردادهای خرید هواپیما كوتاه نیامده ایم و انتظار داریم اتحادیه اروپا برای خرید بقیه ایرباس ها، تمدید مجوز اوفك را دریافت كند.به گزارش پلات به نقل از مهر، فرزانه شرفبافی در نشست خبری سومین نمایشگاه صنعت حمل و نقل و صنایع وابسته اظهار داشت: شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ۵۷ سال عمر دارد و امیدواریم به صدسالگی عمر این شركت هم دست یابیم. همینطور نگرانی از تحریم ها نداریم و خدمات رسانی این شركت به قوت ادامه خواهد یافت.
وی با اشاره به فعالیت بالای شركت هما در بخش مهندسی، تعمیرات و نگهداری هواپیما اظهارداشت: در زمینه طراحی قطعات و دستگاه های موردنیاز هم كار بزرگی انجام داده ایم و یكی از دستگاه های تستر موتور هواپیما را طراحی و بهره برداری كرده ایم كه دستگاه مهمی در این صنعت به حساب می آید. این دستگاه محصول مهندسان هما بوده و از هیچ شركت خارجی كمك نگرفته ایم.
مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینكه این شركت در بخش عملیاتی شامل مهمانداران، خلبانان، دیسپچرها و كترینگ هم فعال است و بعنوان مثال تولیدات كترینگ هما در فرودگاه امام (ره) به همه هواپیماهای داخلی و خارجی می تواند خدمات عرضه داده و از روزانه ۳ هزار پُرس غذا به ۲۵ هزار پرس غذا تولیدات كترینگ هما افزایش یافته است.
مدیرعامل ایران ایر به تحریم هواپیماهای این شركت اشاره و خاطرنشان كرد: دولت آمریكا حتی هواپیماهای زمینگیر ما را هم تحریم كرده است، حتی هواپیمایی را كه فروخته ایم و جهت استفاده در دانشگاه های هوانوردی متلاشی كرده ایم هم در فهرست تحریم قرار داده است، با این وجود هیچ یك از پروازهای خارجی هما لغو نشده است.
شرفبافی درباره خرید هواپیما اظهار داشت: سه قرارداد بزرگ خرید هواپیما در طول برجام امضا كرده ایم كه در نتیجه این قراردادها ۱۶ فروند هواپیما شامل دو فروند ایرباس ۳۲۰، یك فروند ایرباس ۳۲۱ و ۱۳ فروند ATR وارد كشور شده است، ضمن اینكه ۵ فروند از این ۱۳ فروند ATR را توانستیم پس از تاریخ ۸ آگوست وارد كشور نماییم.
شرفبافی افزود: در زمینه اجرای هیچ یك از این قراردادها كوتاه نیامده ایم و همواره دست بالا را داشته ایم. انتظار داریم اتحادیه اروپا برای ایرباس مانند ATR ها تمدید مجوز اوفك را دریافت كند و از بوئینگ می خواهیم با هما مذاكرات خویش را ادامه دهد.
مدیرعامل هما برگزاری دوره آموزشی «همای دانا، همای توانا» در خصوص پرورش ۵۰ نفر كارشناس خبره صنعت هوانوردی را خاطرنشان كرد و اظهار داشت: این شركت در زمینه توسعه پروازهای منطقه ای را در دست اقدام دارد كه بعنوان نمونه دو فروند ATR در فرودگاه بندرعباس به صورت ثابت و شب خواب قرار دارند كه پروازهای منطقه جنوب كشور را تحت پوشش قرار دارند. همینطور پرواز منطقه ای بین الملل با ATR شامل تهران-باكو و تبریز – باكو شروع شده است.
شرفبافی درباره تأخیرات پروازی اظهار داشت: ۷ درصد پروازهای داخلی هما و ۱۳ درصد پروازهای خارجی این شركت با كاهش تأخیرات روبرو بوده است، هر چند كه مسائل دیگری هم مانند بدی آب و هوا در تأخیرات پروازی موثر هستند.
به گفته وی، برای كاهش تأخیرات پروازی تفاهم نامه تأمین هواپیمای بك آپ با سایر ایرلاین ها و انجمن شركت های هواپیمایی به امضا رسانده ایم تا در صورت داشتن تأخیر به علت نقص فنی هواپیما، از هواپیماهای دیگر شركت ها استفاده نماییم.
شرفبافی با تاكید بر اینكه هما توانسته در ماه های گذشته ۲۶ مسیر جدید پروازی به مناطق كمتر برخوردار داخلی تولید كند، در مورد موفقیت خود در این شركت اظهار داشت: در صنعت هوانوردی نگاه جنسیتی وجود ندارد و آمارها نشان داده است كه در این سمت موفق بوده ام. در كنار روزهای سخت، این انسان های سخت هستند كه می مانند.
وی درباره شرایط اقتصادی هما هم اظهار داشت: من در شرایط اقتصادی حضیض، هما را تحویل گرفته ام، ولی صلاح نمی دانم كه اعداد درآمد و هزینه ها را اعلام كنم، چون جزو اصرار شركت است.
شرفبافی درباره استقراض از سازمان بنادر اضافه كرد: در اول دی ماه سال قبل قرار بود حقوق كاركنان را پرداخت نماییم كه مجبور شدیم ۲۰ میلیارد تومان با مجوز وزیر سابق راه و شهرسازی از سازمان بنادر و دریانوردی استقراض نماییم كه این مبلغ قبل از آخر سال قبل تسویه شد، بعد از آن دیگر هما از هیچ دستگاهی استقراض نداشت.
وی درباره گزارش هایی در خصوص جابه جایی سوخت در هواپیماهای هما در پروازهای خارجی در كابین مسافران اظهار داشت: من از منظر یك طراح هواپیما می گویم كه امكان ذخیره سازی سوخت در كابین مسافران هواپیما وجود ندارد. از نظر قوانین ایمنی هوانوردی، حتی جابه جایی ۴ لیتر سوخت هم احتمال خطر دارد چه رسد به آنكه بخواهیم ۲ تُن سوخت را در كابین مسافران حمل نماییم.
شرفبافی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص احتمال تغییر وی از مدیرعاملی هما اظهار داشت: برای من مهم نیست كه بخواهم جابه جا شوم، من سرباز نظام هستم ولی از رسانه ها می خواهم كه از پرداختن به حاشیه ها خودداری كرده و به جامعه امیدواری تزریق كنند.

1397/09/27
15:04:55
5.0 / 5
4503
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پلات