، لایحه بودجه ۹۸،

چه میزان بلیت هواپیما و كشتی فروش می رود؟

چه میزان بلیت هواپیما و كشتی فروش می رود؟

به گزارش پلات سهم یك درصدی دولت از قیمت بلیت هواپیما و كشتی در سال ۱۳۹۸ رقمی معادل ۲۰ میلیارد تومان لحاظ شده است كه بر مبنای آن می توان درآمد ناشی از فروش بلیت هواپیما و كشتی را حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان تخمین زد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا طبق اطلاعات عرضه شده در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸، وزارت راه و شهرسازی به همراه سازمان های زیرمجموعه خود حدودا ۸۳۸۱ میلیارد تومان بودجه خواهند گرفت اما در این بین رقمی معادل ۲۰ میلیارد تومان بعنوان درآمد حاصل از یك درصد قیمت بلیت هواپیما و كشتی برای دولت در نظر گرفته شده است.
ازاین رو اگر سهم یك درصدی دولت از قیمت بلیت هواپیما و كشتی در سال ۱۳۹۸ معادل ۲۰ میلیارد تومان باشد، برآورد شده است كه در سال آینده حدود دو هزار میلیارد تومان بلیت هواپیما و كشتی به فروش برسد.
این درحالی است كه سهم یك درصدی دولت از قیمت بلیت هواپیما و كشتی در سال ۱۳۹۷ هم معادل ۲۰ میلیارد تومان تعیین شده بود كه رقم تعیین شده در بودجه سال آینده هم بدون تغییر به مجلس شورای اسلامی عرضه شده تا بتوان دو استنباط مختلف را در ارتباط با قیمت بلیت هواپیما و كشتی داشت؛ اینكه یا قیمت ها در سال آینده افزایشی نخواهند بود یا اینكه افزایش قیمت ها بنابر پیش بینی كاهش تعداد سفرها در سال آتی لحاظ شده است.1397/10/05
14:05:48
5.0 / 5
4285
تگهای خبر: شهر , شهرسازی , فروش , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پلات