مسكن مهر پرند چشم انتظار آب و برق

مسكن مهر پرند چشم انتظار آب و برق

به گزارش پلات در جریان بازدید وزیر راه و شهرسازی از شهر جدید پرند، مدیرعامل عمران این شهر اظهار داشت كه ۱۵ هزار واحد ساخته شده اما دستگاه های خدمات رسان ما را تنها گذاشته اند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - در بازدید از شهر جدید پرند، اظهار نمود: پرند بعنوان یك صفحه امن به لحاظ زمین شناسی در این منطقه واقع شده و بنابراین می تواند كمك خوبی به شهر تهران باشد. ازسوی دیگر به علت همجواری آن با قطب های اقتصادی شایسته است كه بعنوان یكی از شهرهای موفق ظاهر شود و هیچ دلیلی ندارد كه پرند به اهداف خودش نرسد.

وی اضافه كرد: اولویت فوری این است كه مردم چشم انتظار واحدهای مسكن مهر را از انتظار بیرون آوریم. تابحال حدود ۷۰ هزار واحد مسكن پرند به مردم تحویل داده شده و از ۲۵ هزار واحد باقی مانده هم ۱۳ هزار واحد آن آماده است. از دستگاه های خدمات رسان انتظار داریم انشعابات این واحدها را تامین كنند كه مردم پیش از عید در این ۱۳ هزار واحد مستقر شوند و دعای خیر آنها زمینه ای برای ادامه فعالیت ها در شهر جدید پرند باشد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این كه پرند بعنوان شهر جدید پایلوت TOD (شهرسازی ریل پایه) در نظر گرفته شده است، اظهار نمود: درباره متروی پرند، شهرداری یك تكلیف قانونی دارد و ما هم یك تكلیف قانونی كه هر كس باید به وظایف خود عمل كند.

اجازه بارگذاری جدید در پرند را نمی دهیم

اسلامی خاطرنشان كرد: برای اجرای پروژه های جدید در شهر پرند، آستانه تحمل و ظرفیت آن باید مورد لحاظ قرار گیرد تا از حد خود تجاوز نكند. متاسفانه در تهران به این مورد توجه نشد و الان می بینیم كه گرفتار مشكل شده ایم، بنابراین در پرند اجازه نمی دهیم بیش تر از ظرفیت این شهر بارگذاری صورت گیرد و نباید از طرح های تفصیلی فراتر برود.

وی هم چنین تولید بستر برای بحث های فرهنگی و آموزشی را ضروری دانست و اظهار داشت: منطقه آزاد شهر فرودگاهی یك بارگذاری سنگین است كه مصون سازی فرهنگی پرند را ضروری می كند. در این باره باید فضاهای آموزشی و فرهنگی در اولویت قرار گیرد.

اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تولید ۲۰۰ هزار واحد مسكونی در شهرهای جدید تا سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: از این تعداد ۱۵ هزار واحد برای پرند اختصاص یافته كه در فاز اول در یك زمین ۸۸ هكتاری واحدهایی را به صورت ویلایی راه اندازی می نماییم. امروز از این پروژه بازدید كردیم و در نظر داریم قراردادهای دیگری را در همین زمینه در آینده نزدیك منعقد نماییم.

اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان برای متروی پرند

در بخش دیگری از این نشست، حبیب الله طاهرخانی - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید - اظهار نمود: برای حمل و نقل پرند الان از دو مسیر بزرگراهی و یك خط راه آهن با ۲۲ راند قطار استفاده می نماییم. متروی پرند هم تا فرودگاه توسط شهرداری آورده شده ولی از فرودگاه تا پرند خیلی در دستور كار شهرداری نبود، بدین منظور در حال پیگیری هستیم كه اگر شهرداری پای كار بیاید، ۱۵۰ میلیارد تومان از منابع خویش را برای متروی پرند اختصاص می دهیم. توافقات نهایی انجام شده و پیمانكار فعالیت را شروع كرده است.

وی با اشاره به چشم انداز ۶۰۰ هزار نفری جمعیت پرند، اظهار داشت: برای چنین جمعیتی باید بحث حمل و نقل و سرانه های خدماتی را به صورت جدی دنبال نماییم. در نظر داریم كه یك خط دسترسی از آزادراه آبیك چرمشهر به شهر جدید پرند اختصاص دهیم. هم چنین برنامه تولید و عرضه مسكن مشاركتی برای اقشار متوسط را در دستور كار داریم كه ابتدا آماده سازی آنرا شروع می نماییم و سپس واحدهای مسكونی را راه اندازی خواهیم كرد.

همچنین محسن وطن خواهی - مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پرند - اظهار داشت: پرند در ۳۵ كیلومتری شهر تهران قرار دارد و از تهران تا این شهر با خودرو حدود ۵۰ دقیقه طول می كشد.

وی افزود: اگر بتوان پرند را به دو منطقه آزاد تجاری كه اطراف آن قرار دارد، متصل كرد كمك بسیار خوبی به پیشرفت این شهر خواهد بود.

مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پرند درباره واحدهای مسكن مهر شهر جدید پرند افزود: برای پرند ۹۵ هزار و ۸۰۴ واحد مسكن مهر تعریف شد كه بیشتر از یك سوم شهر فعال پرند را شامل می گردد. از این تعداد تابحال ۶۹ هزار و ۸۱۵ واحد افتتاح شده و ۲۵ هزار و ۹۸۹ واحد باقی مانده كه قول داده ایم این تعداد را تا شهریورماه ۱۳۹۸ به مردم واگذار نماییم. البته ۱۵ هزار واحد آن از نظر ابنیه تكمیل شده كه معطل خدمات و انشعابات است.

وطن خواهی با ابراز گلایه از كم كاری دستگاه های خدمات رسان در پرند اظهار داشت: در این شهر می توان گفت همه دستگاه های خدمات رسان شركت عمران را تنها گذاشتند، با این وجود تابحال ۲۹ مركز آموزشی، ۹ واحد مذهبی، ۹ واحد بهداشتی و درمانی، پنج واحد انتظامی، ۲۷ بوستان و ۹ فضای ورزشی ساخته شده است.

وی خاطرنشان كرد: پروژه نیروگاه خورشیدی پرند با شرایط هفت مگاوات در حال انجام می باشد.
1397/10/21
22:02:22
5.0 / 5
4535
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پلات