وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد

مدیرعامل شركت فرودگاه ها بركنار نشده است

مدیرعامل شركت فرودگاه ها بركنار نشده است

پلات: وزیر راه و شهرسازی بركناری رحمت اله مه آبادی مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران را رد كرد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه بیست و ششمین همایش هماهنگی ارگان های دریایی كشور كه بامداد امروز با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران عامل شركت كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از نمایندگان ارگان های دریایی كشور در محل سالن همایش های كتابخانه ملی برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: توسعه ظرفیت بندر شهید رجایی در دستور كار قرار گرفته و عصر امروز با حضور رئیس جمهوری و افتتاح پروژه های مختلف در بندر شهید رجایی این مساله محقق خواهد شد.
او همینطور در پاسخ به سوال دیگری در خصوص عدم همكاری وزارت نفت به منظور تأمین سوخت كم سولفور شناورها، بیان كرد: در این رابطه و به منظور اصلاحیه ای كه در جهت میزان سولفور سوخت شناورهاست با وزارت نفت رایزنی خواهیم كرد و این مساله دنبال خواهد شد.
اسلامی در سخنان اش طی این مراسم با اشاره به این كه دریا و دریانوردی یكی از مؤلفه های اقتدار ملت هاست و جمهوری اسلامی ایران با وجود ۵۸۰۰ كیلومتر مرز آبی از چنین مؤلفه قدرتی برخوردار است، اظهار نمود: باید توجه به اقتصاد دریامحور در دستور كار قرار گیرد و هرچقدر به این مساله توجه كمتری شود بطور حتم به مؤلفه اقتدار ملی كم توجهی شده است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: باید برنامه ریزی لازم در مورد ظرفیت ها و پتانسیل های كشور از حداكثر توان دریایی خود استفاده نمائیم و نسبت به فرصت های موجود این حوزه غافل نباشیم.
اسلامی با تاكید بر این كه اعمال تحریم از طرف دشمنان از آغاز پیروزی انقلاب تابحال با كشور همراه بوده است، اظهار داشت: باید تمام اهتمام و تلاش خودرا برای استفاده از ظرفیت های اقتدارآفرین به كار گیریم، چونكه دشمن ما با اعمال تحریم پتانسیل های اقتدارآفرین كشور ما را هدف قرار داده است. امروزه تحریم در شرایط جدیدی قرار دارد و از تعقیب و مراقبت به اقدام و عمل درآمده است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: این اقدام دشمنان خلاف حقوق بین الملل است و باید با یاغی گری تحریم مقابله نماییم و با اقتدار به سمت و سویی پیش برویم كه اعتلای جمهوری اسلامی ایران را رقم بزند.
وی با بیان این پیشنهاد كه باید با ایجاد ظرفیت در جهت شكست تحریم برنامه ریزی و به شكل گسترده با اهداف شوم دشمنان مقابله نماییم، اظهار نمود: دشمنان ما نمی توانند مردم ایران را در كلافی حبس كنند. كشور ما از ظرفیت های مختلفی برخوردار می باشد و باید با ایجاد اشتغال و آموزش محور كردن مسائل خود و باز در امتداد رقابتی كردن فعالیت ها به منظور افزایش سهم خود در بازارهای جهانی گام برداریم.
اسلامی افزود: باید تسهیل گری در اقتصاد كشور مدنظر قرار گیرد و از فرصت های بسیار بالای موجود در حوزه گردشگری و صنایع دریایی استفاده نمائیم. علاوه بر این باید بررسی نماییم كه چه عواملی باعث شده اند تا بعنوان مزاحم مانع از پیشرفت امور شوند و در عین حال باید به عوامل راهگشا توجه بیشتری داشته باشیم.
وزیر راه و شهرسازی همین طور با اشاره به این كه بانكرینگ یكی از فرصت هایی است كه تابحال مغفول مانده است، اشاره كرد: باید سهم بیشتری در خدمت رسانی به كشتی ها داشته باشیم.1397/11/28
15:48:12
5.0 / 5
4442
تگهای خبر: پروژه , خانه , رجا , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پلات