مدیركل بنیاد مسكن استان ابراز نگرانی كرد؛

فرسودگی 80 درصدی بافت های روستایی سه شهرستان تهران

فرسودگی 80 درصدی بافت های روستایی سه شهرستان تهران

به گزارش پلات مدیركل بنیاد مسكن استان تهران اظهار داشت: فرسودگی بافت های روستاهای شهرستان های قرچك، ورامین و ملارد بالای ۸۰ درصد است كه این بسیار نگران كننده است.


به گزارش خبرنگار ایسنا، غلامرضا صالحی عصر دوشنبه در جریان آغاز اجرای طرح نوسازی بافت های فرسوده روستاهای استان تهران كه در جمع شهروندان روستای ولی آباد قرچك برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: بنیاد مسكن تلاش دارد این درصد نگران كننده را كاهش بدهد و بناهای فرسوده در این شهرستان ها به سرعت بهبود و نوسازی یابند.
وی افزود: حمایت های ویژه ای از سوی بنیاد مسكن كشور برای شهروندان این روستاها در ۳ شهرستان در نظر گرفته شده و به شهروندانی كه بخواهند منازل خویش را تخریب كنند و نوسازی كنند تسهیلات مناسبی داده می شود.
صالحی خاطرنشان كرد: بنیاد مسكن به افرادی كه توان مالی برای تخریب بنای منزل خود در روستاهای تهران ندارند قول می دهد كه وام ۸ میلیون تومانی بلاعوض اهدا كند.
وی بیان كرد: با هماهنگی انجام شده با كلیه دهیاری های استان تهران، قرار شد كه پروانه و مجوز ساخت بنای منازل مسكونی برای اهالی هر روستا به صورت مجانی از سوی دهیاری صادر و كلیه نقشه كشی های ساختمانی به صورت مجانی از سوی بنیاد مسكن داده شود.
مدیركل بنیاد مسكن استان تهران خاطرنشان كرد: این اخطار را به مردم بدهید كه حادثه خبر نمی كند ازاین رو مردم با تمام خدماتی كه بنیاد مسكن عرضه می كند تلاش كنند به سرعت منازل خویش را نوسازی كنند.


1397/12/14
14:54:39
5.0 / 5
4587
تگهای خبر: خدمات , شهر , مسكن , مسكونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پلات