برترین شهرهای جهان برای زندگیبعلاوه رتبه تهران

برترین شهرهای جهان برای زندگیبعلاوه رتبه تهران

به گزارش پلات وین باز هم برترین شهر جهان از نظر كیفیت زندگی شناخته شد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، مؤسسه "مركر" امسال هم به مانند سال های گذشته رده بندی برترین شهرهای جهان از نظر كیفیت زندگی را منتشر نمود كه در آن وین اتریش برای دومین سال متوالی بعنوان باكیفیت ترین شهر جهان به منظور زندگی ارائه شد.
این رده بندی بر مبنای ۱۰ فاكتور: دسترسی به امكانات بهداشتی درمانی، امكانات آموزشی، محیط اجتماعی و فرهنگی، محیط زیست، محیط سیاسی، خدمات حمل و نقل عمومی، مسكن، بازیافت زباله، شرایط اقتصادی و میزان دسترسی آزادانه به كالا و خدمات صورت گرفته است.
در رده بندی امسال، اطلاعات ۲۳۱ شهر جهان در بازه زمانی سپتامبر تا نوامبر ۲۰۱۸ مورد مطالعه قرار گرفته است.
بهترین شهرهای جهان:
نكته جالب رده بندی امسال، حضور پررنگ نمایندگان سه كشور آلمانی زبان اتریش، سوئیس و آلمان است به گونه ای كه این سه كشور در مجموع هفت نماینده در میان ۱۰ شهر برتر جهان دارند.
۱-و ین، اتریش
۲- زوریخ، سوئیس
۳- ونكوور، كانادا
۴- مونیخ، آلمان
۵- آوكلند، نیوزلند
۶- دوسلدورف، آلمان
۷- فرانكفورت، آلمان
۸- كپنهاگ، دانمارك
۹- ژنو، سوئیس
۱۰- بازل، سوئیس
بدترین شهرهای جهان:
پایتخت عراق در رتبه بندی امسال در آخرین رده قرار گرفته است. بیشتر شهرهای پایین جدول را شهرهای آفریقایی می سازند. به قول مؤسسه مركر، ۱۰ شهر با پایین ترین كیفیت زندگی به ترتیب عبارت اند از:
۱- بغداد، عراق
۲- بانگی، آفریقای مركزی
۳- صنعا، یمن
۴- پورت پرنس، هائیتی
۵- خارطوم، سودان
۶- انجامنا، چاد
۷- دمشق، سوریه
۸- برازاویل، كنگو
۹- كینشازا، كنگو
۱۰- كوناكری، جمهوری گینه
رتبه تهران:
تهران در رده بندی امسال تنها نماینده ایران در این لیست است. پایتخت ایران بالاتر از شهرهایی چون كراچی پاكستان، كاراكاس ونزوئلا، تاشكند ازبكستان و بیشكك قرقیزستان و پایین تر از شهرهایی چون تفلیس گرجستان، مینسك بلاروس، هاوانا كوبا، اسلام آباد پاكستان و باكو آذربایجان در رده ۱۹۹ ایستاده است.
رتبه دیگر شهرها:
در رده بندی امسال، سیدنی استرالیا یازدهمین شهر، استكهلم سوئد بیست و سومین شهر، اسلو نروژ بیست و پنجمین شهر و هلسینكی فنلاند سی و یكمین شهر برتر جهان معرفی شده اند. برترین شهر آسیایی سنگاپور است كه در رده بیست و ششم قرار گرفته است. بهترین شهر آمریكا هم سان فرانسیسكو است كه جایگاهی بهتر از سی و چهارمی پیدا نكرده است.
در میان شهرهای منطقه، دوبی در رده هفتاد و چهارم، ابوظبی در رده هفتاد و ششم، دوحه در رده یكصد و دهم، استانبول در رده یكصد و سی ام و مسكو در رده یكصد و شصت و هفتم قرار گرفته اند.1397/12/22
17:53:01
5.0 / 5
4227
تگهای خبر: آموزش , جت , حمل و نقل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پلات