وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد

برنامه ریزی برای جابجایی ۲ میلیون مسافر در روزهای نوروز

برنامه ریزی برای جابجایی ۲ میلیون مسافر در روزهای نوروز

پلات: وزیر راه با اشاره به اینكه ظرفیت حمل و نقل مسافر نسبت به پارینه ۱۵ درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی، راه آهن در روزهای نوروز ۲ میلیون و ۱۰ هزار مسافر را جابجا خواهدنمود.به گزارش پلات به نقل از مهر، محمد اسلامی دقایقی قبل در مراسم مبادله تفاهم نامه توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی برون شهری بین سازمان برنامه و بودجه با وزارت راه و شهرسازی گفت: برای پایدار سازی اشتغال و توسعه تولید داخل در كشور اراده وجود دارد از این رو باید از ظرفیت های ارزشمندی كه در حوزه حمل و نقل داریم استفاده نمائیم.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: اگر این حوزه از طرف دولت حمایت نشود نه تنها در راه شكوفایی قرار نمی گیرد بلكه از مدار تولید باز خارج خواهد شد.
وی افزود: برمبنای خطوط توسعه برنامه، ظرفیت زیرساخت را توسعه دادیم و چهارمین استان را باز به شبكه ریلی متصل كردیم و در آینده نزدیك مركز استان آذربایجان شرقی بعنوان پنجمین استان به شبكه ریلی متصل خواهد شد.
اسلامی با اشاره به اینكه میزان تقاضای سفر افزایش یافته است، اظهار داشت: امروز پاسخگوی متقاضیان مسافری و باری نیستیم كه این مساله در اولویت دولت می باشد.
وی اضافه كرد: هم اكنون جابجایی بار از ۵۰ میلیون تن گذشته است و همچنان با تقاضای اتصال بار مواجه هستیم. نباید تقاضای مردم را با هیچ بهانه ای نادیده گرفت.
وی به تفاهم نامه امروز اشاره نمود و اظهار داشت: با امضای این تفاهم نامه ظرفیت ناوبری كشور ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.
اسلامی همین طور به سفرهای نوروزی اشاره نمود و اضافه كرد: راه آهن برای ایام نوروز ۲۳۵ قطار آماده كرده كه ۲ میلیون و ۱۰ هزار نفر را جابجا خواهند كرد؛ ظرفیت مسافربری نسبت سه سال قبل ۱۵ درصد افزایش یافته است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه های بزرگ ریلی در كشور داریم كه با اراده این پروژه ها را تكمیل خواهیم كرد و با عنایت به فضایی كه وجود دارد در سال آینده باید توسعه حوزه حمل و نقل ریلی را قوی تر ادامه دهیم.

1397/12/28
22:06:20
5.0 / 5
4339
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
پلات