مقام مسئول در شركت ساخت خبر داد:

۲۴ فروردین آخرین مهلت پرداخت الكترونیكی عوارض آزادراه ها

۲۴ فروردین آخرین مهلت پرداخت الكترونیكی عوارض آزادراه ها

به گزارش پلات معاون ساخت و توسعه آزادراه های شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور اظهار داشت: مسافران نوروزی كه عوارض الكترونیكی آزادراهی را تا ۲۴ فروردین پرداخت نكنند، ۳۰ هزار تومان جریمه می شوند.به گزارش پلات به نقل از صداوسیما، سید حسین میرشفیع اضافه كرد: از ۲۸ اسفند سال قبل عوارض آزاد راهی در چهار آزاد راه تهران - قم، تهران- ساوه، كرج - قزوین و قزوین- زنجان به صورت الكترونیكی دریافت می شود و خودروهای عبوری ۴۸ ساعت بعد از عبور مهلت داشتند تا عوارض خویش را پرداخت كنند، اما با هماهنگی پلیس راه نیروی انتظامی، استثنائاً امسال این مهلت تا ۲۴ فروردین تمدید شده است.
وی خاطرنشان كرد: رانندگان باید از راه اپلیكیشن های موبایلی ویژه تراكنش های مالی یا از راه رجوع به دو سایت www.nspay.ir و www.aaniro.com و وارد كردن پلاك خودروی خود، از میزان عوارض عبوری آگاه و آنرا پرداخت كنند.
میرشفیع افزود: الان در چهار آزادراه تهران- قم، تهران- ساوه، كرج- قزوین و قزوین- زنجان دریافت عوارض به صورت الكترونیكی انجام می شود و پلاك خودروها با دوربین ها خوانده شده و كاربر نیازی به توقف ندارد و به هیچ وجه امكان دریافت نقدی هم وجود ندارد.
معاون ساخت و توسعه آزادراه های شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور اظهار داشت: كاربران همینطور می توانند با تعریف كیف پول الكترونیكی به صورت مستقیم شماره حساب خویش را به سیستم الكترونیكی عوارض آزاد راه متصل كنند تا هنگام عبور از محل عوارضی آزادراه ها و بعد از شناسایی پلاك، به صورت اتوماتیك هزینه عوارضی از حساب آنها كسر شود.
میرشفیع اضافه كرد: همینطور تگ های پرداخت الكترونیكی عوارض آزادراهی بانك مسكن هم دارای اعتبار است كه آنرا به سیستم دریافت الكترونیكی عوارض متصل كرده ایم. با این وجود بهترین روش برای ثبت نام، رجوع به سایت های یاد شده است.
وی اضافه كرد: الان مبحث دریافت عوارض به صورت الكترونیكی در چهار آزاد راه یاد شده در حال اجراست و بزودی و تا آخر تیر ماه، همه ۲۸ آزاد راه موجود در سراسر كشور به این سامانه تجهیز خواهند شد و عوارضی های قدیم هم جمع می شوند، ازاین رو كاربرانی كه در تعطیلات نوروز از این چهار آزادراه عبور كرده اند امسال فقط تا ۲۴ فروردین ۹۸ مهلت دارند نسبت به ثبت نام و پرداخت الكترونیكی عوارض آزادراهی اقدام نمایند و اگر پرداخت انجام نشود، مبلغ ۳۰ هزار تومان به ازای هر مورد عوارض پرداخت نشده جریمه خواهند شد.
میرشفیع خاطرنشان كرد: در پایگاه های اینترنتی و اپلیكیشن های معرفی شده، امكان استعلام بدهی و شارژ كیف پول برای صاحبان خودرو وجود دارد.
معاون ساخت و توسعه آزادراه های شركت ساخت تصریح كرد: حذف پرداخت نقدی و پول فیزیكی در محل عوارضی آزادراه ها و تسهیل پرداخت عوارض، كاهش توقف خودروها، كاهش زمان سفر، كاهش مصرف سوخت، كاهش تخریب آسفالت در محل توقف دروازه های عوارض ناشی از ترمز و صرفه جویی در استهلاك خودرو، از مزایای اجرای سامانه الكترونیكی دریافت عوارض آزاد راهی به حساب می آید.

1398/01/20
14:36:41
5.0 / 5
4753
تگهای خبر: ثبت نام , حمل و نقل , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
پلات