اعلام مسیرهای مسدود و زمان بازگشایی راه های سیل زده

اعلام مسیرهای مسدود و زمان بازگشایی راه های سیل زده

پلات: تا اختتام جاری هفته تمامی راه های كشور شامل روستایی، فرعی و اصلی كه بر اثر سیل گرفتار مشكل شده اند بازگشایی شده یا راه جایگزین برای دسترسی نیروهای امدادی و بومیان این مناطق راه اندازی می شود.


مدیر مركز مدیریت راه های كشور باز در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت محورهای مسدود شریانی كشور، اظهار نمود: محور پلدختر- كوهدشت، پلدختر – دره شهر، كمربندی دهلران، جاسك – میناب، سربیشه – ماهیرود، محور قدیم پلدختر – خرم آباد، اهواز – شوش، شهربابك – هرات و راور – كرمان محورهای شریانی مسدود هستند.
وی افزود: خسارت ها در لرستان رخ داده است و در سایر استان ها با فروكش كردن آب راه ها قابل بهره برداری است و آزار آن چنانی وارد نشده است. درباب محورهای مسدود ناشی از سیل باز بطور حتم بازسازی در صورت آزار جدی زمان بر است اما همكاران ما در تلاش هستند در كنار مسیرهای مسدود برای بومیان و نیروهای امدادی راهی را جهت تردد آنها ایجاد كند.
عبدالهاشم حسن نیا- رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای – با اشاره به اینكه در لرستان راه ارتباطی نزدیك به ۱۰۰ روستا مسدود است و روزانه ۳۰ محور در این استان بازگشایی می شود، اظهار داشت: در حال كوشش برای نصب یك پل بزرگ بر روی رودخانه كشكان در استان لرستان با هدف برقراری دسترسی پنج هزار ساكن روستاهای اطراف هستیم، همین طور از استان های مختلف پل های خرپایی برای نصب در استان های لرستان و ایلام تهیه شده است.
وی با اشاره به اینكه به شدت سه برابری روان آب در مناطق كوهستانی نسبت به مناطق واقع در دشت، اشاره كرد: لرستان در منطقه كوهستانی واقع شده و مناطق شهری و روستایی در وسط بخش یو (U) شكل رودخانه كشكان واقع شده اند كه طی شش ساعت بارندگی چنین خسارتی به بار آمده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با عنایت به خسارت ۱۵۰۰ میلیارد تومانی وارده بر راه های استان لرستان، اعلام نمود: از آنجایی كه یك كیلومتر از محور خرم آباد-معمولان بطور كامل تخریب شده است یك واریانت ۳.۵ كیلومتری برای ایجاد مسیر دسترسی مردم ایجاد می شود.1398/01/25
15:21:02
5.0 / 5
4717
تگهای خبر: بازسازی , خانه , راهداری , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پلات