معاون وزیر راه و شهرسازی:

بیشترین خسارات سیل در خوزستان به روستاها و مزارع وارد شد

بیشترین خسارات سیل در خوزستان به روستاها و مزارع وارد شد

به گزارش پلات معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر ترمیم مسیرهای جاده ای اصلی و روستایی خوزستان كه در سیلاب اخیر صدمه دیده اند، اظهار داشت: حالا در حال بررسی خسارات وارد شده به بخش های مختلف هستیم. در بعضی از بخش ها امكان استحصال خسارت ها وجود دارد اما هنوز بعضی از بخش ها در زیر آب هستند و امكان ارزیابی خسارت ها وجود ندارد.


امیر امینی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: خوشبختانه بحران تا حدودی در استان خوزستان و مناطق سیل زده این استان كاهش پیدا كرده و امكان تصمیم گیری برای مدیریت شرایط فراهم گشته است.

وی ادامه داد: ستاد مدیریت بحران استان در شرایط سیلاب هماهنگی بسیار خوبی را میان بخش های مختلف به وجود آورد و انسجام كاری را به شكلی فراهم نمود تا شرایط در خوزستان مدیریت شود.

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: راه اندازی سیل بندها در شهرستان های مختلف خوزستان جز مؤثرترین اقداماتی بود كه در جهت مقابله با سیلاب در خوزستان انجام گرفت. كار مقابله با سیلاب در خوزستان به موقع آغاز و همینطور به موقع مدیریت شد.

امینی عنوان كرد: خوشبختانه اقدامات مدیریتی كه در خوزستان شكل گرفت به صورتی بود كه حجم خسارت شهری در خوزستان كم باشد و روستاها و اراضی كشاورزی بیشتر گرفتار خسارت شوند.

وی افزود: حالا در حال بررسی خسارات وارد شده به بخش های مختلف هستیم. در بعضی از بخش ها امكان استحصال خسارت ها وجود دارد اما هنوز بعضی از بخش ها در زیر آب هستند و امكان ارزیابی خسارت ها وجود ندارد.

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: رئیس جمهور به دستگاه های اجرایی دستور داده است تا برنامه های بازسازی را تدوین كنند. بخش اعظمی از این كارها برای بنیاد مسكن تعریف شده است تا نسبت به بازسازی و یا جایگزینی بعضی از روستاها اقدام گردد.

امینی بیان كرد: همینطور راه های روستایی كه در سیلاب اخیر صدمه دیده اند هم باید مورد بازسازی قرار گیرند و یا راه های جایگزین برای تردد مردم ساخته شود.

وی افزود: مسیرهای جاده ای اصلی و روستایی خوزستان كه در سیلاب اخیر صدمه دیده اند باید ترمیم شوند. امیدواریم بتوانیم با تأمین منابع و مدیریت اجرایی كه اعمال خواهد شد نسبت به ساخت و بازسازی این مسیرها اقدام نماییم.
1398/02/05
15:01:03
5.0 / 5
4722
تگهای خبر: بازسازی , شهر , شهرسازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پلات