مقام مسئول كارگری مطرح كرد

۳۸ مدیر دوشغله چه كسانی بودند؟

۳۸ مدیر دوشغله چه كسانی بودند؟

پلات: یك مقام مسئول كارگری، تشكیل كمیته نظارت و ستاد فرماندهی واحد به منظور نظارت دقیق بر روند اجرای طرح های اشتغال روستایی را ضروری دانست و انتشار اسامی مدیران متخلف و مستعفی دوشغله را خواهان شد.هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: طی سال های اخیر موردی نداشتیم كه دستگاه یا سازمان و بانكی لیست اسامی دریافت كنندگان منابع و رقم تسهیلات دریافتی را منتشر نموده باشد و وزارت كار تنها دستگاهی بود كه در این زمینه پیش قدم شد و در جهت شفاف سازی گام برداشت. طبعاً جامعه وقتی از میزان تسهیلات پرداختی، افراد و طرح هایی كه این وام ها را گرفته اند اطلاع یابد اعتماد به دستگاه نظارت هم بیشتر می شود.

اعلام درصد خطا و موفقیت طرح و انحراف منابع

وی افزود: در طرح اشتغال روستایی، پتانسیل های زیادی وجود دارد كه باید به بهترین شكل به كار گرفته شوند، اما به عنصر نظارت با نگاه تسهیل گری و كمك به اشتغال هم نیاز داریم. وقتی بحث نظارت مطرح می شود نباید دستگاه اجرا كننده طرح بگوید من مجری طرح هستم و وظیفه نظارت با من نیست یا دستگاه پرداخت كننده پول بگوید من وام طرح را داده ام و وظیفه نظارت را بر گردن یك دستگاه یا سازمان دیگر بیاندازیم.

دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران خاطرنشان كرد: برای اجرای چنین طرح هایی در سطح ملی یك دستگاه نظارتی واحد باید وجود داشته باشد كه از عهده مسئولیت نظارت برآید و میزان و درصد موفقیت و خطای طرح یا انحراف منابع را اعلام نماید، پس معتقدم خروجی و نتیجه كار را هر كسی كه مسئول اصلی است باید بطور شفاف اعلام نماید چون مردم توقع دارند اگر آمار می دهیم این آمار درست و مبتنی بر واقعیات باشد.

تشكیل كمیته نظارت بر طرح های اشتغال

ابوی تشكیل یك كمیته نظارت یا ستاد فرماندهی واحد به منظور نظارت بر اجرای طرح های اشتغال روستایی را مورد تاكید قرار داد و اظهار داشت: استان ها و مجموعه هایی كه زیر نظر این ستاد هستند باید گزارش خطاها و انحرافات را مرتباً به مردم اعلام كنند چون این گزارش كار موجب می شود كه با درصد خطای كمتری منابع را توزیع نماییم.

به گفته این مقام مسئول كارگری، طرح اشتغال روستایی اگر با نگاه كمك به اشتغال باشد، روستاییان را به خانه های خود بر می گرداند و به اشتغال از دست رفته روستاها كمك می نماید.

ابوی خاطرنشان كرد: چندی قبل اسامی اعضای هیأت مدیره شركت های زیرمجموعه وزارت كار و شستا منتشر شد و وزیر كار اخیراً در توئیتی اعلام نمود كه پرونده دو شغله های این وزارتخانه بسته شده است اما ای كاش اسامی آن ۳۸ نفری كه به آنها اشاره شده بود مثل دریافت كنندگان وام اشتغال منتشر می شد. خروجی كار منجر به این نتیجه می شد كه سایر دستگاه ها بدانند برخورد با چندشغله ها و عزل آنها چقدر جدی است و اسامی مدیران متخلف در صورت خودداری از استعفا منتشر خواهد شد.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، هفته گذشته وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از اجرای چند برنامه در امتداد شفاف سازی آگاهی داد و با اشاره به اینكه همه كسانی كه دوشغله بودند استعفایشان را تقدیم مراجع بالاتر كرده اند، اظهار داشت: در مواردی به شكل استثنایی و شاید كمتر از ۱۰ مورد افراد خود اظهاری نكردند و ترجیح دادند كه كار را به مدیریت بالاتر محول كنند كه در این زمینه هم تصمیم گیری شده است. مواردی هم بوده كه به هر علت مبادرت به استعفا نكرده اند كه از شغل شان عزل خواهند شد.

منبع:

1398/02/31
15:21:19
5.0 / 5
5086
تگهای خبر: جت , خانه , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پلات